Czerwiec to czas długich, letnich wieczorów, w których chwila relaksu z książką to idealny pomysł na wymarzony odpoczynek. Na szczęście twórcy literatury sensacyjnej wychodzą nam naprzeciw. Czerwiec to miesiąc obfity w świetne pozycje idealne do zabrania ze sobą na wakacyjną podróż, czy poczytania w domowym zaciszu. Spośród wielu ciekawych zapowiedzi, warte szczególnego polecenia, są trzy książki.

1. Sensacja i kryminał: książkowe zapowiedzi na czerwiec 2017:  Czarne narcyzy Katarzyna Puzyńska Premiera: 14.06.2017

Pierwsza z nich to Czarne narcyzy, czyli kolejna świetna pozycja na liście sensacyjnych książek Katarzyny Puzyńskiej. Autorka jest znana z budowania pełnej napięcia akcji oraz tworzenia złożonych psychologicznych sylwetek głównych bohaterów.

W nowej powieści zabiera nas do niewielkiej miejscowości Brodnica, w której główny bohater Daniel nieprzerwanie dąży do wyjaśnienia zapomnianej przez resztę społeczności sprawę zabójstwa trzech bezdomnych. Jedyną osobą, która chce mu pomóc w śledztwie jest dziennikarka, która chwilę po udzieleniu policjantowi pewnych wskazówek znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy Danielowi uda się odnaleźć dziennikarkę i wyjaśnić kolejne śmierci zachodzące w dziwnych okolicznościach ?

Katarzyna Puzyńska

Autorka jest z wykształcenia psychologiem. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoim psem, zajmuje się kotem i jeździ konno. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię.

Debiutowała doskonale przyjętą książką Motylek, która rozpoczyna sagę kryminalną o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji książek Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów.

2. Sensacja i kryminał: książkowe zapowiedzi na czerwiec 2017: Pazur sprawiedliwości Leonie Swann Premiera: 14.06.2017

Drugą z kryminalnych pozycji wartych uwagi Czytelnika jest książka Leonie Swann Pazur sprawiedliwości. Pełna zwrotów akcji historia sławnego wykładowcy, który podejrzewa, że nagła śmierć jednego z jego studentów to nie jest tylko nieszczęśliwy wypadek. W rozwikłaniu tej zagadki pomaga mu Gray. Niezwykle inteligenta i nad wyraz przemądrzała papuga. Czy uda im się wspólnie rozgryźć zagadkę nagłej śmierci Elliota Fairbanksa ? I jak będzie układała się ta niecodzienna współpraca ?

Leonie Swann

Urodziła się w 1975 roku niedaleko Monachium. Studiowała filozofię, psychologię i literaturę angielską w Monachium i Berlinie. Jej dwie pierwsze powieści Sprawiedliwość owiec i Triumf owiec od razu okazały się sensacyjnym sukcesem: obie miesiącami utrzymywały się na szczycie list bestsellerów i do tej pory zostały przetłumaczone na 25 języków.

Niemiecka wytwórnia UFA Cinema zakupiła prawa do ekranizacji powieści Glennkill, na podstawie której ma powstać „rodzinny kryminał” w formie animacji 3D wykonany w technice CGI.

Obecnie Leonie Swann mieszka otoczona bluszczem i glicyniami w Anglii i Berlinie.

3. Sensacja i kryminał: książkowe zapowiedzi na czerwiec 2017: Inwazja Wojtek Miłoszewski Premiera: 07.06.2017

Trzecią powieścią sensacyjną jest książka Wojtka Miłoszewskiego „Inwazja”. To historia rozgrywająca się we współczesnych czasach. Czasach, w których technologia ułatwia nam życia, a bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie. Czasach, w którym wojna to nie jest nasze zmartwienie. Spokojne życie głównych bohaterów przerywa nagłe wejście wojsk rosyjskich na teren państwa polskiego. Jak potoczy się ta krwawa i brutalna inwazja ?

Wojtek Miłoszewski

Autor urodził się w Warszawie w 1980 r. Powieścią Inwazja debiutuje na rynku beletrystyki. Miłoszewski jest autorem monodramu Rozkwaś Polaka – drapieżnej satyry na współczesną Polskę, wystawianego na deskach warszawskiego teatru Kwadrat. Scenarzysta serialu Wataha dla HBO Europe oraz serialu Prokurator dla TVP2. Ten ostatni otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy filmowy serial telewizyjny 2015 roku. Jest też autorem ponad osiemdziesięciu odcinków cieszącego się ogromną popularnością serialu paradokumentalnego Policjantki i Policjanci, emitowanego na antenie TV4.

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w pełnych napięcia i emocji kryminalnych nowościach czerwcowych.

Po powyższe książki zdecydowanie warto jest sięgnąć w tym miesiącu. Szczególnie kiedy jesteście fanami kryminału i sensacji. Czy dla Was również czerwiec 2017 zapowiada się ekscytująco?

Interesują Cię powieści sensacyjne i kryminały? Sprawdź tutaj inne propozycje.

Chcesz dowiedzieć się jakie jeszcze książki będą miały swoją premierę w czerwcu 2017? Sprawdź tutaj.