Seria książek Jakub Zimny Mariusza Zielke wywarła na mnie potężne wrażenie. Seria składa się z kryminałów i thrillerów. Pokazują one bezwzględne układy przedsiębiorców, przedstawicieli prawa i kryminalistów, którzy działają w polskiej sferze finansowej. Brutalna prawda okraszona niewyjaśnionymi zniknięciami pewnych osób, morderstwa i kontrakty na wiele milionów złotych to polskie podziemie mafijne, o którym wiedzą tylko nieliczni.

Seria książek Jakub Zimny – o czym i dla kogo?

Seria książek Mariusza Zielke dedykowana jest dorosłemu Czytelnikowi, który lubi książki pełne intryg, akcji, z wiarygodnymi bohaterami i oczywiście puentą. Powieści kryminalne i thrillery, tak możne określić serię książek Jakub Zimny pełne są historii, w których zostały obnażone pewne przestępcze mechanizmy, które stosowane są na polskiej giełdzie. W powieściach można dowiedzieć się, jak mocno powiązany jest biznes z polityką, mafią i mediami, które bywają mocno skorumpowane. Wielbiciele kryminałów powinni przeczytać tę serię książek. Akcja trzyma w napięciu, historie są bardzo zawiłe i dopiero pod koniec czytania książki, jesteśmy w stanie zrozumieć, co tak naprawdę się wydarzyło, jak bardzo niebezpieczny jest świat biznesu w Polsce.

Seria książek Jakub Zimny – skład serii

Każda z książek różni się historią, jednak wszystkie je łączy postać Jakuba Zimnyego, dziennikarza, który ujawnia intrygi związane z polityką, biznesem i mediami. W skład serii wchodzą tytuły: Wyrok, Człowiek, który musiał umrzeć, Sędzia, Nienawiść. Muszę przyznać, że książki te bardzo przydały mi do gustu. Za co lubię tę serię? Na pewno za zwroty akcji, które są naprawdę mocne i trzymają w napięciu. Sytuacje pełne niebezpiecznych chwil, nieoczekiwane morderstwa i powiązania osób, które nigdy nie powinny mieć miejsca.

Historie w tej serii książek obnażają ludzi, z takich uczuć i słabości jak: podłość, egoizm, chęć zysku, nadużywanie władzy, brutalność itd. Oczywiście ukazana jest także ciekawość, chęć ukazania prawdy za wszelką cenę, nawet cenę życia, głównego bohatera. Często akcja zaczyna się bardzo niewinnie np. od napisania artykułu o pewnym biznesmenie tak jak to ma miejsce w książce Sędzia. Czytając książkę, nie spodziewałam się takiego przebiegu akcji. Tego, że prawo w Polsce jest bardzo wybiórcze i że przychylne jest tylko ludziom bogatym, a nie biednym.

Seria książek Jakub Zimny – krótkie podsumowanie

Autor książek Mariusz Zielke jest jednym z moich ulubionych pisarzy kryminałów i thrillerów. Warto wspomnieć o tym, że wiele ryzykuje, ujawniając afery korupcyjne i gospodarcze. Jest dziennikarzem śledczym, który założył pierwszą Niezależną Gazetę Internetową oraz zdobył wiele nagród w tym Grand Press.