Kuzynki Andrzeja Pilipiuka - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Seria Kuzynki Andrzeja Pilipiuka, to kolejny dowód na to, że polska fantastyka w niczym nie ustępuje zagranicznej. Andrzej Pilipiuk wielokrotnie udowadniał, że pole jego wyobraźni jest nieograniczone. Postaci, które kreuje różnią się od siebie niemalże wszystkim, tak jak ich historie i przeżycia. Mimo to, każda jego powieść okazuje się być strzałem w dziesiątkę, zupełnie jakby wiedział, czego Czytelnicy aktualnie potrzebują. Cykl powieści Kuzynki to niezwykła opowieść o trzech intrygujących i tajemniczych kobietach, które połączyła przyjaźń.

Jeżeli mieliście już do czynienia z twórczością Andrzeja Pilipiuka, wiecie, że można się po nim spodziewać wszystkiego. Jak wspomniałam, Kuzynki, z całą pewnością nie są szarymi obywatelkami, ginącymi w tłumie. Przekonacie się o tym, sięgając po niżej zaprezentowane książki:

1. Kuzynki Andrzeja Pilipiuka

Katarzyna Kruszewska, Stanisława Kruszewska i Monika Stiepankovic – trzy kobiety, które spotykają się w jakże pięknie przedstawionym przez autora Krakowie. Pierwsza z nich – Katarzyna, pragnie odnaleźć swoją prababkę Stanisławę, która według rodzinnej legendy się nie starzeje. Co do Moniki, to skrywa ona znacznie mroczniejszą tajemnice… Każda z tych kobiet ma swoją własną historię do opowiedzenia i każda z nich jest szalenie wciągająca. A wszystko to zaprawiane dużą dawką humoru i czyhającym niebezpieczeństwem, bez których byłoby trochę nudno.

To świetna propozycja dla miłośników fantastyki i to nie tylko na wakacje!

2. Kuzynki Andrzeja Pilipiuka: Księżniczka

Dalsze przygody trzech fascynujących kobiet mieszkających w Krakowie wraz z Michałem Sędziwojem – alchemikiem, który również odgrywa ważną rolę w całej historii. Na początku wydaje się, że kiedy niebezpieczeństwo minęło, bohaterowie będą cieszyć się spokojem prze lata. Niestety ich szczęście nie trwa długo. Zagrożona jest przede wszystkim tytułowa Księżniczka, a także Stanisława Kruszewska i Michał Sędziwoj, którzy podjęli się eksperymentów, mających przedłużyć ich młodość. Ceną za to może okazać się ich życie…

Nie zapominajmy o wątkach fantastycznych. W powieści znajdziemy wampira, a skoro tak, to muszą być też łowcy wampirów.
Całość zaskakuje i dostarcza wielu pozytywnych emocji. Czytelnicy na pewno się przy niej nie znudzą.

3. Kuzynki Andrzeja Pilipiuka: Dziedziczki

W kolejnej części przygód Kuzynek, kobiety postanawiają wrócić w swoje rodzinne strony. Niestety Kruszewicom brakuje dawnej świetności, więc bohaterki próbują im ją przywrócić. Jednak złe licho nie śpi. Księżniczka znów jest zagrożona. Podobnie jak Michał Sędziwoj. Czy uda im się cało wyjść z opresji?

Pilipiuk łączy nie tylko różnych bohaterów, ale także otaczające ich rzeczywistości. Znajdziemy tu urocze dworki i pojedynki na miecze, a gdzieś obok dyskoteki. I choć wydawać by się mogło, że całość jest zbyt dziwaczna, by dobrze się ją czytało, jest wręcz przeciwnie. Cały ten absurd sprawia, że książka jest oryginalna i ciekawa. Nie sposób się od niej oderwać.

4. Kuzynki Andrzeja Pilipiuka: Zaginiona

Od ostatniej powieści z tej serii minęło dziesięć lat. Kontynuacja Kuzynek odbywa się już bez udziału Moniki, ale na jej miejsce pojawia się nowa, równie interesująca postać; Anna, młoda studentka, ożywia melancholijne i monotonne życie kuzynek Kruszewskich. Szybko okazuje się, że nie jest zwykłą dziewczyną. Kobiety rozpoczynają misję, która ma pomóc Annie wrócić do prawdziwego domu. Niestety wygląda na to, że dziewczyny szukają inni, niekoniecznie mając przy tym dobre intencje…

Kontynuacja Kuzynek, to dla fanów tej serii prawdziwa radość. Mimo, że minęło już dziesięć lat, Pilipiuk nie zapomniał, jak wciągnąć Czytelników w intrygujący, kobiecy świat pełen niebezpiecznych i zabawnych przygód. Lektura stanowi przyjemną odskocznię od nawału pracy i obowiązków. Z pewnością dostarczy Wam dużo pozytywnych wrażeń.

Powieści Andrzeja Pilipiuka zawsze się sprawdzają! Moim zdaniem, seria Kuzynki to bardzo ciekawy element jego twórczości.  A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jeśli jeszcze nie przeczytaliście żadnej z przedstawionych powieści, gorąco je Wam polecam 🙂 Książki znajdziecie tutaj>>