Seria z komisarzem Grossem - będzie ekranizacja

Fani pisarstwa Roberta Małeckiego mogą zacierać ręce, bo prawa do ekranizacji jego bestsellerowej serii o komisarzu Grossie zostały sprzedane. Zatem jest olbrzymia szansa na to, że historie, które poznaliśmy z kryminałów Skaza, Zadra i Wada, w przyszłości będziemy mogli zobaczyć na ekranie.

Seria Roberta Małeckiego z komisarzem Grossem - będzie ekranizacja

Seria z komisarzem Grossem — będzie ekranizacja

O sprzedaniu praw do ekranizacji serii z Bernardem Grossem poinformowało Wydawnictwo Czwarta Strona Kryminału w mediach społecznościowych.

Adaptacja najczęściej nagradzanej trylogii kryminalnej — „Skaza”, „Wada”, „Zadra” zbliża się wielkimi krokami. Kto jeszcze nie czytał, to właśnie nadeszła idealna okazja, aby przekonać się z jakimi sprawami musi zmierzyć się komisarz Gross!

~ Instragram, Czwarta Strona Kryminału

Na razie nie wiadomo nic więcej poza tym, że ekranizacja prawdopodobnie powstanie. Do publicznej wiadomości nie poddano informacji o tym, kto zajmie się przygotowaniem scenariusza, reżyserią ani nawet, który z aktorów będzie mieć okazję, żeby wcielić się w komisarza Grossa.

Robert Małecki serią o komisarzu Grossie zdobył uznanie czytelników i krytyków.  Za Skazę pisarz zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru 2019, Nagrodę Kryminalna Piła 2019 oraz wyróżnienie na Festiwalu Kryminalna Warszawa 2019.

Seria Roberta Małeckiego z komisarzem Grossem - nagradzane polskie kryminały

SkazaZadra i Wada — Bernard Gross na tropie tajemnic

Czytelnicy poznają Grossa w Skazie, pierwszym kryminale cyklu.

W zamarzniętym jeziorze zostają znalezione zwłoki nastolatka. Po zbadaniu ciała, patolog wyklucza utonięcie. Do tego chłopak nie jest jedynym, który stracił życie w tajemniczych okolicznościach. Bezdomny mężczyzna, NN, też zginął, a ślady na jego ciele świadczą o tym, że padł ofiarą zabójstwa.

Bernard Gross, zagłębiając się w sprawę, trafia na więcej pytań niż odpowiedzi. Dodatkowo mieszkańcy pobliskiego miasteczka są zupełnie niepomocni. Zgodnie milczą, jakby się zmówili, coś ukrywają.

W pewnym momencie okazuje się, że sprawa śmierci nastolatka, może być związana z tajemniczym zaginięciem sprzed lat. Żeby ją rozwiązać, Gross będzie musiał nie tylko przebić się przez mur milczenia, ale też stawić czoła duchom przeszłości.

Cykl z Grossem — duszne, mroczne polskie kryminały

Jeżeli zaczytujecie się we współczesnych kryminałach, lubicie duszne i mroczne historie, to seria z komisarzem Grossem może się wam spodobać. Zatem jeśli jeszcze jej nie znacie, to najwyższy czas nadrobić czytelnicze zaległości, zanim adaptacja pojawi się na ekranach 😉

Kryminały Roberta Małeckiego z serii z Bernardem Grossem możecie znaleźć w tym miejscu.

Sprawdź też: