Książki dla dzieciZapowiedzi i nowości

Gwiazdkowy Prosiaczek – nowa książka Rowling w październiku! Gdzie w przedsprzedaży?

Gwiazdkowy Prosiaczek - nowa książka Rowling w październiku!

Gwiazdkowy Prosiaczek – nowa książka Rowling w październiku ukaże się w Polsce! Wiemy już, jak będzie wyglądała okładka najnowszej opowieści dla najmłodszych czytelników. Mam dla Was także informacje o przedsprzedaży – koniecznie przeczytajcie ten artykuł do końca!

Gwiazdkowy Prosiaczek - nowa książka Rowling w październiku!

Text and Illustrations (c) J.K. Rowling 2021. THE CHRISTMAS PIG is a registered trade mark. llustrations by Jim Field.

Gwiazdkowy Prosiaczek – nowa książka Rowling w świątecznym klimacie

Po wydanym w czasie pandemii IkaboguJ.K. Rowling powraca z kolejną książką dla dzieci. Tym razem pisarka postanowiła oczarować czytelników magią Bożego Narodzenia.

Gwiazdkowy Prosiaczek to opowieść o małym chłopcu imieniem Jack. W Wigilię ginie jego najukochańsza przytulanka, Daj Prosię, która dotąd była z malcem zawsze i wszędzie.

Rozpacz chłopca jest ogromna, na szczęście jednak Wigilia to magiczny czas, w którym zabawki ożywają. Gwiazdkowy Prosiaczek – nowa maskotka, która miała zastąpić ulubieńca Jacka – podsuwa plan odzyskania Daj Prosia.

Zaczyna się niezwykła misja ratunkowa, pełna niesamowitych przygód…

Twórcy o książce Gwiazdkowy Prosiaczek

Książkę zilustrował Jim Field, którego prace polscy czytelnicy mogą znaleźć m.in. w serii Królik i Misia oraz w Myszy, która chciała być lwem. J.K. Rowling zachwyciła się współpracą z Jimem Fieldem:

Ilustracje Jima są wprost idealne. Mam wrażenie, że Jim odgaduje i ilustruje moje najskrytsze myśli!

Aż krzyknęłam, gdy zobaczyłam ilustrację jednej ze scen (nie powiem której, żeby nie spoilerować), tak wiernym była odzwierciedleniem!*

Z kolei dla Jima Fielda praca nad ilustracjami do książki J.K. Rowling była zarówno zawodowym wyzwaniem, jak i spełnieniem marzeń:

To doprawdy było odrobinę onieśmielające, gdy wyobraziłem sobie, ilu ludzi na całym świecie będzie patrzeć na tę okładkę… Tak więc zero presji, Jim!

Na szczęście od samego początku wszyscy wiedzieliśmy, co powinno być na okładce, więc miałem dużo czasu na dopracowanie detali. Chciałem nadać okładce wydźwięk filmowy i ponadczasowy i oddać nią magię tej historii oraz cudowność świąt, od których wszystko się zaczyna.

Praca nad tą książką to marzenie. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego projektu.*

J.K. Rowling Gwiazdkowy Prosiaczek

Gwiazdkowy Prosiaczek – kiedy premiera książki?

Gwiazdkowy Prosiaczek to książka jednotomowa, przeznaczona dla dzieci od ośmiu lat. Historia Jacka i jego maskotki nie jest związana z innymi utworami autorki.

Gwiazdkowa opowieść ukaże się na całym świecie. W tym celu będzie przetłumaczona na trzydzieści pięć języków. Polska premiera najnowszej książki J.K. Rowling jest zaplanowana na 12 października 2021 roku.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Uwaga!

Książkę JUŻ TERAZ możecie dostać w przedsprzedaży W TYM MIEJSCU.

Co prawda do Świąt zostało jeszcze „trochę czasu”, ale może warto mieć już z głowy poszukiwania prezentowe? 🙂

Zobacz także:

* Źródło: mediarodzina.pl