Latem pisaliśmy Wam o nowej baśni J.K. Rowling, którą wydawnictwo Media Rodzina publikowało w odcinkach na swojej stronie internetowej. Teraz mam dobre wiadomości dla miłośników szeleszczących kartek i pachnących nowością tomów! Będzie można uzupełnić zbiory na półkach, ponieważ Ikabog J.K. Rowling ukaże się jako książka! Kiedy? Sprawdźcie!

J.K. Rowling Ikabog

O czym jest Ikabog J.K. Rowling?

Fani Harry’ego Pottera i wszelkich fantastycznych zwierząt zapewne dobrze już wiedzą, kim (a może raczej czym?) jest tytułowy Ikabog. Jeśli jednak gdzieś Wam to umknęło, już śpieszę z informacją! Ikabog to legendarny stwór, który zagraża (dotąd szczęśliwemu) królestwu Coniemiara. Wstrętna poczwara nadciąga z mglistej krainy Błot i niby większość ludzi wmawia sobie, że przecież Ikabog to tylko historyjka, którą straszy się niesforne maluchy… ale czy na pewno? W każdej legendzie znajdziemy przecież ziarnko prawdy. Czoła niebezpieczeństwu stawi dwójka odważnych dzieciaków. Czy uda im się uratować królestwo? Czy uwielbiany przez poddanych król zachowa swoją koronę? Odpowiedzi znajdziemy oczywiście w książce!

J.K. Rowling Ikabog

Ikabog – wydanie książkowe

Baśń Ikabog J.K. Rowling napisała około dziesięciu lat temu, a każdy z rozdziałów na bieżąco czytała co wieczór swoim dzieciom. W lecie 2020 roku kolejne rozdziały ukazywały się w Internecie, każdego dnia po jednym. Rowling, dzieląc się tą historią, chciała dodać otuchy młodszym czytelnikom i ich rodzicom w trudnym czasie pandemii.

Ikabog w formie książki ukaże się już w listopadzie 2020 roku. Baśń będzie ilustrowana, i to przez wyjątkowych artystów! Magiczną opowieść Rowling uzupełnią prace plastyczne wykonane przez dzieci. Ilustracje do polskiego wydania zostały wybrane w konkursie, który Wydawnictwo Media Rodzina organizowało wczesną jesienią.

Książkę w dobrej cenie upolujecie tutaj.

Sprawdźcie także inne książki J.K. Rowling, które co prawda nie należą do kultowej sagi o Harrym Potterze, ale z pewnością nie brakuje im magii: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźćBaśnie Barda Beedle’aQuidditch przez wieki.

Zobacz także: