HBO zrobi adaptację książki Syn Jo Nesbo Syn Jo Nesbo

Co łączy Jake’a Gyllenhaala i Denisa Villeneuve’a z Jo Nesbo? Otóż aktor znany z filmów Wolny strzelec, Tajemnica Brokeback Mountain czy Labirunt oraz reżyser m.in. Nowego Początku, SicarioBalde Runnera 2049 i nowej Diuny zekranizują książkę Syn Jo Nesbo — norweskiego mistrza kryminałów! Co więcej, producentem serialowej adaptacji będzie amerykański telewizyjny gigant, HBO.

Syn Jo Nesbo - Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Syn Jo Nesbo na srebrnym ekranie

Kilka tygodni temu dwóch filmowców zapowiedziało prace nad wspólnym projektem. Nie było jednak do końca wiadomo, czego one dotyczą. Czas niepewności nareszcie się skończył, aura tajemnicy została rozwiana. Wiemy już, że Jack Gyllenhaal wraz z Denisem Villeneuvem zmierzą się z kryminałem norweskiego pisarza, Jo Nesbo, pt. Syn. Powstanie serial limitowany spod szyldu HBO, którego fabuła zamknie się w jednym sezonie.

Serial będzie trzecim ich wspólnym tytułem. Do tej pory aktor zagrał w dwóch dziełach kanadyjskiego reżysera: thrillerze Labirynt oraz opartym na motywach powieści Podwojenie Jose Saramago filmie WrógGyllenhaal wcieli się również w rolę jednego z producentów tego serialu i stanie m.in. obok Jonathana Nolana i Lisy Joy — twórców Westworld. Showrunnerem Syna będzie natomiast Lenore Zion.

Miejmy nadzieję, że zapowiedziana produkcja będzie udaną próbą przeniesienia genialnej książki na ekran. Jak pamiętamy, hollywoodzka adaptacja Pierwszego śniegu Jo Nesbo z Michaelem Fassbenderem nie należała do udanych, delikatnie rzecz ujmując. Osobiście spodziewam się czegoś na poziomie ekranizacji Łowcy głów, za którą odpowiadają twórcy norwescy. Chociaż liczę na jeszcze większe napięcie!

Syn Jo Nesbo — fabuła książki

Syn Jo Nesbo

Sonny Lofthus, wszedł na ścieżkę bezprawia, gdy zmarł jego ojciec, odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Cierpliwie i z uwagą wsłuchuje się w zwierzenia swoich współwięźniów. Istnieje podejrzenie, że znając szczegóły przestępstw, sam przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która wiąże się z tragiczną śmiercią jego ojca. Przedstawia jego odejście w zupełnie nowym świetle. Czy Lofthus odkryje, co tak naprawdę się wydarzyło?

Czekając na serial, koniecznie przeczytaj książkę, którą znajdziesz tutaj.

Powiązane artykuły: