Harry Potter i komnata tajemnic - wydanie kolekcjonerskie w barwach domów!

Hej, Gryfoni, Puchoni, Ślizgoni i Krukoni! Ta zapowiedź po prostu nie może ujść Waszej uwadze! Szykujcie miejsce na półkach, bo oto nadchodzi Harry Potter i Komnata Tajemnic – wydanie kolekcjonerskie w barwach czterech domów Hogwartu! Ale, ale! Na specjalnych okładkach atrakcje się nie kończą. Sprawdźcie, co jeszcze wydawnictwo Media Rodzina przygotowało w tej jubileuszowej serii.

Harry Potter i komnata tajemnic - wydanie kolekcjonerskie w barwach domów!

Harry Potter i Komnata Tajemnic – wydanie kolekcjonerskie

Skąd pomysł na powtórne wydanie książek o przygodach jednego z najsłynniejszych czarodziejów świata? Okazja jest całkiem doniosła – w zeszłym roku minęło dokładnie 20 lat, odkąd pierwszy tom bestsellera pióra J.K. Rowling został wydany w Polsce. Z tej okazji w 2020 roku wydawnictwo Media Rodzina wypuściło na rynek Harry’ego Pottera i Kamień Filozoficzny w całkiem nowej, jubileuszowej edycji. (Psst! Recenzję znajdziecie tutaj!)

Na Kamieniu potterowski świat się przecież jednak nie kończy, dlatego w tym roku pojawi się kolejny tom serii, czyli Harry Potter i Komnata Tajemnic. Premierę zaplanowano na 16 czerwca 2021 r.

Do wyboru będą oczywiście cztery wersje okładki, dla Ślizgonów, Puchonów, Gryfonów i Krukonów. W każdym z tomów znajdziecie dodatkowe materiały poświęcone poszczególnym domom, między innymi dokładne opisy godeł oraz ciekawostki o skrzatach domowych. A do którego domu przydzieliłaby Was Tiara Przydziału?

Joanne Kathleen Rowling Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Slytherin

Jesteście Ślizgonami? Z pewnością z chęcią wrócicie do pojedynku profesora Snape’a z Gilderoyem Lockhartem. A pamiętacie spojrzenie bazyliszka?

Joanne Kathleen Rowling Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff

Puchonie serca drżały pewnie przy przeprosinach Erniego Macmillana. A rozsadzanie mandragory z profesor Sprout? Ach, to były czasy!

Joanne Kathleen Rowling Gryffindor

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor

Gryfoni z nostalgią myślą zapewne o przyjęciu w rocznicę śmierci Prawie Bezgłowego Nicka… A pamiętacie misję ratunkową Weasleyów?

Joanne Kathleen Rowling RavenclawHarry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

Krukoni z pewnością nie zapomnieli, kto straszył w łazience dziewcząt. No i te niesforne chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta…

Harry Potter i Komnata Tajemnic – wydanie kolekcjonerskie

Wszyscy szanujący się Potteromaniacy wracają do swoich ulubionych tomów nawet po kilka razy. A która część przygód Harry’ego jest Waszą ulubioną? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: