Dziewczyny z Wołynia - zapowiedź. Książka dostępna w Księgarni TaniaKsiążka.pl

Już 3 lipca swoją premierę będzie miała najnowsza książka Anny Herbich Dziewczyny z Wołynia. Pisarka jest autorką książek o kobietach, których losy zostały zdeterminowane przez polską historię. Jej poprzednie książki: Dziewczyny z Powstania, Dziewczyny z Syberii i Dziewczyny z Solidarności nadal są chętnie czytane.

Dziewczyny z Wołynia – zapowiedź treści

Tym razem Anna Herbich sięga do trudnej historii w relacjach polsko-ukraińskich, rzezi wołyńskiej.

W 1939 roku życie Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie diametralnie się zmienia. Antagonizmy i napięcia skrywane przez lata narastają. Wybuch wojny zburzył polityczny i społeczny porządek. Zamęt był związany nie tylko ze zmieniającymi się okupantami. Okazało się, że niebezpieczeństwo kryje się bliżej, a największe zagrożenie grozi Polakom ze strony ukraińskich sąsiadów. W nacjonalistycznej, banderowskiej wizji Ukrainy, nie było miejsca dla innych narodowości.

Podczas okupacji niemieckiej w latach 1943-1945 z rąk nacjonalistów ukraińskich zginęło ok. 50-60 tys. Polaków. Kulminacja tragicznych wydarzeń miała miejsce latem 1943 roku.

Anna Herbich dociera do kobiet, które przeżyły rzeź wołyńską. To one opowiadają o historii z własnej perspektywy. Rozalia miała 8 lat. Przeżyła schowana w piwnicy, ale była świadkiem śmierci matki i siostry. Zofia zapamiętała ostrzeżenie przed mordami, które słyszała od wiejskiej, ukraińskiej położnej. Ale nikt nie wierzył w to, że te plany mogą okazać się prawdą. Teodora była na mszy, gdy banderowcy zaatakowali Kościół. Cudem uratowała się z pożaru.

Dziewczyny z Wołynia– wspomnienia ocalałych

W książce Dziewczyny z Wołynia będziemy mogli przeczytać bolesne wspomnienia tych, które przeżyły. Dorosłe już kobiety, które z dnia na dzień straciły dzieciństwo, rodzinę i spokojne życie. W jaki sposób przetrwały? Co pamiętają z tragicznych wydarzeń? Tego dowiecie się z lektury.

Czy często czytacie wspomnienia z czasów II Wojny Światowej? Opisy tragicznych wydarzeń z pierwszej ręki? A może czytaliście już poprzednie książki tej autorki? Jakie są Wasze wrażenia po lekturze?

Książkę Dziewczyny z Wołynia Anny Herbich możecie kupić tutaj.

Inne książki autorki znajdziecie tutaj.