Seria z Żurawiem

Seria z Żurawiem to zbiór najciekawszych powieści nagradzanych i docenianych za granicą, które to docierają na polski rynek z ramienia Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego pod imprintem Bo.Wiem. O czym opowiadają najnowsze książki tego cyklu? Sprawdź nasze zestawienie!

Seria z Żurawiem

Seria z Żurawiem: Pszczoły i grom w oddali szukaj na TaniaKsiazka.pl

Pszczoły i grom z oddali

Trwają przesłuchania do międzynarodowego konkursu pianistycznego w japońskim Yoshigae. Dotychczas żaden z kandydatów nie zachwycił jurorów. Kolejnym uczestnikiem jest Jin Kazama, nikomu nieznany młody pianista z rekomendacją od jednego z największych wirtuozów fortepianu.

Jednak jego występ wpłynie nie tylko na przebieg konkursu, ale odciśnie również głębokie piętno na życiu bohaterów tej historii…

🔎 Naszą recenzję tego tytułu znajdziesz tutaj.

Perfekcyjny Świat Miwako Sumidy

Perfekcyjny świat Miwako Sumidy

Atrakcyjna i pewna siebie studentka Miwako Sumida pewnego dnia popełnia samobójstwo. Kilka miesięcy przed śmiercią dziewczyna wyjechała do odległej wioski w górach, zrywając kontakt z rodziną i znajomymi.

Co kryło się za jej nieskazitelnym wizerunkiem? Od kogo lub czego uciekała? Czy Miwako odeszła na zawsze? Poznajcie powieść o dziewczynie skrywającej mroczne tajemnice.

Stacja Tokio Ueno

Stacja Tokio Ueno

Kazu nie żyje i jako duch nawiedza park w pobliżu stacji Tokio Ueno. Choć mężczyzna urodził się w tym samym roku, co cesarz – a to uznaje się za błogosławieństwo – jego życie było pełne bólu i nierzadko doskwierała mu samotność.

Od kiedy przyjechał do Tokio, by jako robotnik pracować przy budowie obiektów sportowych na Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku, zaczął tracić najbliższych. Zaś pod koniec życia, po tragicznym tsunami w 2011 roku, zamieszkał w parku Ueno w ogromnym miasteczku bezdomnych.

Czy po takim życiu Kazu zazna ukojenia?

A gdyby tak ze świata zniknęły koty.

A gdyby tak ze świata zniknęły koty?

Poznajcie intrygującą historię pewnego listonosza. Mężczyzna niespodziewanie dowiaduje się, że zostało mu zaledwie parę miesięcy, a może tygodni życia.

Bohater stara się jakoś pogodzić z druzgocącą informacją, kiedy odwiedza go diabeł i składa bardzo kuszącą propozycję. Oto będzie mu skłonny ofiarować dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą mężczyzna usunie ze świata. Jak zakończy się ten zaskakujący tydzień?

🔎 Recenzję tej książki znajdziesz tutaj.

Kwarantanna

Kwarantanna

Tomas Augustus jest cenionym chirurgiem plastycznym i jako jeden z nielicznych zdołał przetrwać zarazę, która zdziesiątkowała ludzkość. Obecnie żyje zamknięty w swoim mieszkaniu i robi jedyną rzecz, na jaką może sobie w obecnej sytuacji pozwolić – rozmyśla. Ponieważ nie pozostało mu zbyt wiele, nieustannie wraca wspomnieniami do czasów sprzed pandemii analizując swoje życie.

Choć zawsze był człowiekiem niezdolnym do odczuwania emocji, pewnego dnia jego świat staje na głowie. Wszystko zmieniło się, kiedy poznał Marię. Czym było to nowe, silne uczucie, które nagle nim owładnęło? Czy była to szansa, aby wyjść z mroku i zrzucić maskę?

🔎 Brzmi intrygująco? Koniecznie sprawdź naszą recenzję!

Seria z Żurawiem to wyśmienite tytuły, które wciągają od początku do końca.
Który z nich zaintrygował Cię najbardziej?

Seria z Żurawiem dostępna jest na TaniaKsiazka.pl