KomiksSeriale na podstawie komiksów

To już pewne! Będzie nowy sezon Łasucha, adaptacji komiksów Jeffa Lemire

Będzie nowy sezon Łasucha, adaptacji komiksu Jeffa Lemire

Czy wiecie, że serial Łasuch realizowany przez Netflix, to adaptacja świetnego komiksu Jeffa Lemire? Postapokaliptyczna Ameryka i chłopiec z porożem jelonka, który przemierza kraj, żeby dotrzeć do azylu dla ludzkich hybryd. Tytułowego Łasucha mieli okazję pokochać nie tylko fani komiksów, ale też widzowie. Po sukcesie pierwszego sezonu twórcy serialu zapowiedział już prace nad kolejnym.

Będzie nowy sezon Łasucha, adaptacji komiksu Jeffa Lemire

Łasuch – kadr z serialu

Łasuch — adaptacja komiksu Jeffa Lemire

Jeff Lamire, kanadyjski rysownik, osadził swojego bohatera w postapokaliptycznym świecie. Ludzkość została przetrzebiona przez Przypadłość.

Gus urodził się tuż przed globalnym kataklizmem i, jak w przypadku innych dzieci, które urodziły się w czasach Przypadłości, jego ciało nie jest do końca ludzkie. Chłopiec niczym jelonek ma na głowie poroże.

Nawet w świecie, który przetrwał zagładę, zostali ludzie, którzy nienawidzą wszystkiego, co inne. Łowcy głów dla nagród polują na dzieci-hybrydy. Gdy znajdują Gusa w lesie, nie mają litości. Na szczęście chłopcu pomaga włóczęga, Jepperd.

Dorosły, jeden z niewielu, na jakich można w tym świecie liczyć, chce zaprowadzić chłopca do Ostoi. Miejsca, w którym dzieci-hybrydy są bezpieczne. Jednocześnie obaj będą chcieli odkryć, skąd wzięła się Przypadłość.

Przed nimi trudna podróż, podczas której poznają przyjaciół oraz będą musieli się zmierzyć z wieloma wrogami.Łasuch seria komiksów DC

Na serię Łasuch składają się trzy komiksy. Każdy z nich to jeszcze więcej przygód i niebezpieczeństw. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, dokąd Gusa i Jepperda zaprowadzi podróż, to zajrzyjcie do komiksów. Serię Łasuch w Polsce wydał Egmont, a komiksy znajdziecie w tym miejscu

 

Serial Łasuch — będzie 2. sezon

To już pewne, będzie 2. sezon Łasucha, więc Christian Convery ponownie wcieli się w Gusa, zaś Nonso Anozie w Jepperda. Podobnie, jak pierwszy sezon, ten też będzie wspólnym dziełem Team Downey i Warner Bross.

To było zarówno ekscytujące, jak i chwytające za serce móc doświadczyć tego, jak ludzie na całym świecie zakochiwali się w naszym pół chłopcu, pół jeleniu. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi, kontynuując naszą współpracę z Netflix i dalej podążając za Gusem i jego przyjaciółmi w ich niezwykłej podróży – mówi Jim Mickle, producent wykonawcy, scenarzysta i showrunner serialu.

Na nowy sezon ma się składać osiem godzinnych odcinków.

Jeżeli jeszcze nie widzieliście pierwszego, to może skuszę Was trailerem:

Sprawdź też: