Wojna światów - kup na TaniaKsiazka.pl

Powstanie serial na podstawie Wojny światów Herberta George’a Wellsa! Tak, tak, ta radosna informacja rozgrzała cały filmowy świat do czerwoności. Również miłośnicy twórczości autora mają ogromne powody do zadowolenia. Bo chociaż odbiorcy mieli już szansę zapoznać się z ekranizacją tej powieści, tym razem przybierze ona całkiem inną formę. Trudno się dziwić producentom, że tym razem postanowili podbić srebrne małe ekrany. Seriale bowiem w obecnych czasach przeżywają swoje odrodzenie i cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Taka wersja daje także znacznie większe możliwości przedstawienia historii na ekranie. Trudno spodziewać się, że ktoś wysiedzi przed ekranem kilka godzin, by obejrzeć wiernie oddaną, książkową wersję. Tymczasem serial w krótszych odcinkach składa się po prostu na cały sezon, w którym już z pewnością reżyser ma szansę zmieścić całą opowieść. Jesteście ciekawi szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial na podstawie Wojny światów – współpraca gigantów

Nad serialem pracować będą dwaj filmowi giganci, to Fox Networks Group oraz CANAL+. Natomiast produkcją zajmie się Urban Myths Films we współpracy ze studiem STUDIOCANAL. Serial miałby trafić na małe ekrany już w 2019 roku. Niestety, dokładna data nie jest jeszcze znana. Wiemy natomiast, z ilu odcinków będzie się składał. Wstępne ustalenia wskazują na 8 części, z czego każda będzie trwać godzinę. Akcja historii ma zostać uwspółcześniona, a wydarzenia przeniosą się do Europy.

Pomysłodawcą i jednocześnie autorem najnowszej adaptacji jest Howard Overman. Ma on na swoim koncie mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym BAFTA. Overman stworzył także scenariusze do takich produkcji jak: Wyklęci, Crazyhead czy Merlin. Prace nad projektem mają rozpocząć się już jesienią tego roku.

O czym zaś opowiada książka Herberta George’a Wellsa? Poniżej prezentujemy oficjalny opis wydawcy:

W miasteczku Woking w południowej Anglii spadają z przestworzy wielkie metalowe walce, przenosząc w swoim wnętrzu Marsjan i ich broń. Rozpoczyna się walka o dominację na planecie, której celem jest całkowite zniszczenie ludzkiej cywilizacji i zajęcie Ziemi.

Serial na podstawie Wojny światów to z pewnością nie lada gratka dla wszystkich serialowych maniaków i miłośników science fiction. Zanim jednak obejrzycie ekranizację, polecamy książkę, którą znajdziecie tutaj.