Ruchome piaski - kup na TaniaKsiazka.pl

Serial Ruchome piaski już od 5 kwietnia bieżącego roku jest dostępny na platformie Netflix. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników powieści, która w 2016 roku otrzymała nagrodę, wręczaną najlepszym nordyckim kryminałom. Autorkę wyróżniła Szwedzka Akademia Twórców Literatury Kryminalnej. Ponadto książka zdobyła również Szklany Klucz, wyróżnienie przyznawane pisarzom z krajów nordyckich. Tym samym powody do zadowolenia mają nie tylko czytelnicy, ale także ci, którzy uwielbiają mroczne, trzymające w napięciu i niepewności seriale. Poza tym książka, jak i jej ekranizacja zainteresują każdego, kto uwielbia thrillery psychologiczne. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej o prezentowanej dziś historii.

Serial Ruchome piaski – kilka słów o fabule, serialu oraz zapowiedź

Za reżyserię odpowiadają Per-Olav Sørensen oraz Lisa Farzaneh. Natomiast stanowisko scenarzystki objęła Camilla Ahlgren. Na srebrnych ekranach, w rolach głównych, występują: Hanna Ardéhn, Felix Sandman i William Spetz. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że serial przeznaczony jest dla widzów powyżej szesnastego roku życie. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ cała opowieść jest mroczna i pełna nieodpowiednich scen dla odbiorców w niższym wieku.

Główną bohaterką tej historii a zarazem narratorką jest osiemnastoletnia Maja Norberg. Dzięki temu zarówno czytelnicy, jak i widzowie, mają szansę wejść w jej skórę i bardzo szybko poczuć nieprzyjemne dreszcze, przebiegające wzdłuż kręgosłupa. W szkole dziewczyny dochodzi do krwawej masakry. Podczas strzelaniny giną wszyscy, tylko ona cudem wychodzi z tego z kilkoma siniakami. Czy Maja jest zwykłą osiemnastolatką, cudem ocalałą z tragedii? Czy może najbardziej znienawidzoną nastolatką w kraju? Jedno jest pewne. Od tej chwili każdy zna jej imię i rozpoznaje jej twarz. W związku z zaistniałą sytuacją bohaterka spędziła dziewięć potwornych miesięcy w więzieniu, czekając na proces. Została oskarżona o masowe zabójstwo, w którym zginęli jej najlepsza przyjaciółka oraz chłopak. Tym samym przyszedł wreszcie czas, by nastolatka weszła na salę sądową i opowiedziała swoją historię.

Przypominamy, że serial Ruchome piaski jest już dostępny na platformie Netflix. Książkę, na której podstawie powstał projekt, znajdziecie tutaj.