Siri, kim jestem? Komedia romantyczna pod naszym patronatem

Czy też macie tak, że kiedy za oknem coraz mocniej przyświeca słońce, to macie chęć złapać jakąś lżejsza, pełną humoru książkę? Co powiecie zatem na zabawną komedię romantyczną, o dziewczynie z amnezją, która próbuje przypomnieć sobie swoje życie, bazując na zdjęciach z mediów społecznościowych? Siri, kim jestem? Sam Tschidy już niedługo trafi w ręce polskich czytelników.

Siri, kim jestem? - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Siri, kim jestem? Komedia romantyczna z Instagramem w tle

Nie bez kozery o profilach w mediach społecznościowych mówi się w kontekście kreowania wizerunku. W końcu dość skrupulatnie wybieramy to, co publikujemy. Zdjęcia podciągamy filtrami, żonglujemy kontekstami, wszystko po to, żeby pokazać siebie i swoje życie ze strony, która najbardziej nam odpowiada.

Ile wspólnego mamy my z Instagrama, z nami z rzeczywistości? Właśnie o tym pisze Sam Tschida w swojej przewrotnej, debiutanckiej powieści.

Główną bohaterką jest Mia, która budzi się w szpitalu i nie ma pojęcia, jak się tam znalazła. Mało tego, nie pamięta nawet, jak się nazywa. Zatem jedynych śladów swojej tożsamości może doszukiwać się w tym, co miała przy sobie, w momencie, w którym trafiła do szpitala. Tylko ile informacji można wyciągnąć ze zniszczonej imprezowej sukienki, markowej szminki i smartfona z uszkodzonym wyświetlaczem?

Co było między jednym a drugim, trzecim i kolejnym selfie?

Mia zamierza poskładać swoją przeszłość ze zdjęć, które wcześniej zamieszczała na Instagramie. Bardzo szybko przekona się, że między wizerunkiem, jaki kreowała w mediach społecznościowych, a rzeczywistością jest sporych rozmiarów przepaść.

W poszukiwaniu utraconych wspomnień będzie pomagać jej przypadkowo poznany facet, Max. Między nimi wkrótce zacznie iskrzyć…

Z jednej strony autorka serwuje nam zabawną, romantyczną historię, która z drugiej jest swoistą satyrą na dzisiejszą rzeczywistość, a zwłaszcza na to, jak pokazujemy siebie w mediach społecznościowych.

Siri, kim jestem? - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Siri, kim jestem? – patronat CoPrzeczytać.pl

Komedii romantycznej Siri, kom jestem? możecie wypatrywać na półkach swoich ulubionych księgarń już od 13 maja. Zdradzimy wam jeszcze, że autorka sprzedała prawa do ekranizacji tej książki. Dlatego w przyszłości prawdopodobnie doczekamy się aktorskiej wersji tej zabawnej opowieści. Książkę w przedsprzedaży możecie zamówić nawet dziś, w tym miejscu.

Książka Sam Tschidy ukaże się pod patronatem CoPrzeczytać.pl.