Jeśli jesteście miłośnikami mrocznych zagadek, to powieść pt. Śmiertelne napięcie z pewnością przypadnie wam do gustu. Autorem jest Alex Kava, który czytelnikom serwuje niezwykle wciągającą opowieść pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jeśli myślicie, że już nic nie jest w stanie was zaskoczyć, to przekonajcie się, jak grubo możecie się mylić!

Śmiertelne napięcie – kilka słów

Lasy zachodniej Nebraski – znaleziono tam ciała młodych ludzi, na ciele których widnieją dziwne obrażenia wskazujące, iż doznali silnego porażenia prądem. Ci, którym udało się przeżyć są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.

Okoliczna młodzież chciała jedynie zaszaleć. Kiedy jednak niebo rozbłysło dziwnym światłem, cała impreza przemieniła się w koszmar. Sprawę musi rozwiązać doświadczona agentka FBI, Maggie O’Dell. Kobieta próbuje ustalić, co jest prawdą a co jedynie wytworem wyobraźni pobudzonej narkotykami i alkoholem oraz doszukuje się sensu w sprzecznych zeznaniach. Sprawy nie ułatwia fakt, iż troje z ocalałych nastolatków znika w niejasnych okolicznościach. Śledztwo zaczyna się komplikować coraz bardziej.

Dokładnie w tym samym czasie w Wirginii i Waszyngtonie dochodzi do masowych zatruć w szkołach. Do oddziału śledczych dołącza wybitny specjalista od chorób zakaźnych, Benjamin Platt. Próbuje on zidentyfikować niebezpieczny i niezwykle groźny szczep bakterii, którą zaraziła się młodzież.

Oba te miejsca zdarzeń są oddalone od siebie o setki kilometrów. A jednak nieoczekiwanie tropy obu spraw zaczynają się zbiegać w jednym miejscu. Maggie i Benjamin trafiają na tajemnicę, której odkrycie i wyjawienie może zagrażać bezpieczeństwu narodowemu. Okazuje się też, że na najwyższych szczeblach władzy istnieją ludzie, którzy nie pozwolą by owy sekret ujrzał światło dzienne…

Śmiertelne napięcie to niezwykle wciągająca i porywająca historia sensacyjna, która zapewnia czytelniczą rozrywkę na długie godziny. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!