Projekt Mefisto to książka autorstwa Marcina Mortki.  Pisarz w owej powieści wykorzystał obraz niewielkiego miasta, które często staje się kopalnią niezwykłych zjawisk w literaturze. Tak jest i tym razem. Okazuje się, że akcja dobrej książki wcale nie musi rozgrywać się w ogromnej stolicy lub znanym wszystkim mieście. Przekonajcie się sami, co tym razem Mortka przygotował dla swoich fanów.

Czym jest Projekt Mefisto?

Do niewielkiej miejscowości Wyplut przybywa szeregowy pracownik korporacji – Zygmunt. Ponieważ piekło świeci pustkami, dostaje on za zadanie od zarządu, by w owej prowincji wprowadzić projekt Mefisto 2.0. Ta błyskotliwa strategia ma pogrążyć ludzkość w grzechach. Okazuje się jednak, że cyniczny i przystojny diabeł oraz jego szefostwo nie przewidzieli jednego. Będą zmuszeni zmierzyć się z ludźmi, którym piekło może, co najwyżej, czyścić buty. Mieszkańcy Wyplutu są wyjątkowo odporni na wyrafinowane uroki diabelskie. Ponadto Zygmunt natrafia tu na naturalnych wrogów: rusałki, wodniki, wilkołaki, a nawet czarownice.

Marcin Mortka stworzył niesamowitą historię, w której czytelnik styka się ze słowiańskimi wierzeniami. Niezwykła metafora chrześcijańskich sił stających w walce z pogańskimi siłami przeszłości. Tutaj nawet Diabeł zaczyna gubić się w swoich poczynaniach i dociera do niego, że nic nie działa tak, jak powinno.

Czytelnicy mogą liczyć na wciągającą opowieść pełną ciętego humoru oraz barwnych postaci. Ponadto Mortka charakteryzuje małomiasteczkową polskość, a wszystko to za pomocą krzywego zwierciadła naszej rzeczywistości. Dzięki temu odbiorca otrzymuje wizję nieco z przymrużeniem oka, zabawną, a jednocześnie zaskakująco prawdziwą i trafną.

Wszystkim, którzy liczą na sarkastyczną i zabawną powieść, która wciąga i jednocześnie niesie za sobą pewne przesłanie, polecamy książkę Projekt Mefisto.