Sportowa książka roku została wyłoniona w głosowaniu, które zakończyło się 31 stycznia bieżącego roku. A wszystko to pod czujnym okiem szerokiego grona ekspertów i czytelników. Pozycje wybierano spośród literatury sportowej wydanej na polskim rynku w 2016 roku. Jesteście ciekawi, kto zajął pierwsze miejsce? Koniecznie czytajcie dalej!

Sportowa książka roku 2016 – nagrody i wyróżnienia

Tytuł „Sportowej Książki Roku” zdobyła biografia znanego skoczka narciarskiego, Thomasa Morgensterna pt. Moja walka o każdy metr. Bez wątpienia ten ośmiokrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz olimpijski i skoczek, który w karierze przeżył kilka groźnych upadków, ma czym się dzielić ze swoimi fanami. Drugie miejsce na podium zajęła książka pt. Pół wieku na czarno autorstwa Marka Cieślaka i Wojciecha Koerbera, w której owa dwójka zdradza całą prawdę o żużlu. Zaś brązowy medal przypadł Markowi Webberowi za pozycję Moja formuła 1. To niesamowita opowieść o presji, z jaką musi zmagać się zawodnik formuły 1, samotności w kokpicie i maksymalnym kupieniu, od którego zależy nie tylko życie własne, ale i innych kierowców na torze.

Dodatkowo jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele mediów, blogerzy oraz osoby związane z branżą literatury sportowej wybrali najlepsze pozycje w sześciu różnych kategoriach. Oto one:

Wyróżnienie zdobyła również książka Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE autorstwa Phila Knighta. Warto dodać, że plebiscyt wyłaniający sportową książkę roku to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, gdzie honorowani są wydawcy przyczyniający się do rozwoju polskiej literatury sportowej. W ręce wydawców zwycięskich książek wędrują specjalnie dedykowane statuetki.