Literacki Sopot organizuje spotkanie online z Margaret Atwood

Początek stycznia to czas, w którym terminarze świecą jeszcze pustkami białych, niezapisanych kartek (albo ekranów). Jeśli w Waszych kalendarzach pod datą 20 stycznia widnieje puste pole do zagospodarowania, to mam dla Was propozycję na spędzenie wieczoru w ten dzień. Śmiało wpisujcie „spotkanie online z Margaret Atwood” i czytajcie dalej, by dowiedzieć się jak, gdzie i kiedy. 😉

Literacki Sopot organizuje spotkanie online z Margaret Atwood

Foto: facebook.com/MargaretAtwoodAuthor

Spotkanie online z Margaret Atwood

Organizatorem wirtualnego spotkania z Margaret Atwood jest Literacki Sopot. Każda edycja tego nadmorskiego festiwalu poświęcona jest literaturze z określonego kraju. Tegoroczne państwo przewodnie to Kanada, stąd nie mogło zabraknąć tematu twórczości jednej z najpopularniejszych współczesnych pisarek Ameryki Północnej.

Spotkanie z Margaret Atwood odbędzie się 20 stycznia 2021 roku na facebookowym profilu Literackiego Sopotu. Transmisja rozpocznie się o godzinie 18:00. Z pisarką rozmawiać będzie Sylwia Chutnik, znana pisarka, felietonistka i działaczka społeczna.

Wszystkich, którzy martwią się, że ich poziom znajomości języka angielskiego może utrudnić odbiór rozmowy, od razu uspokajam. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski, a także na język migowy.

Zostawiam Wam link do facebookowego wydarzenia. Warto dołączyć do uczestników, aby być na bieżąco z komunikatami organizatorów: SPOTKANIE ONLINE Z MARGARET ATWOOD NA FACEBOOKU.

WAŻNA UWAGA (może być przydatna szczególnie dla osób praktykujących prokrastynację)! Lepiej nie zaspać i nie przegapić spotkania, ponieważ organizatorzy już teraz informują, że transmisja będzie dostępna tylko w czasie jej trwania, nie zostanie nigdzie zapisana.

Książki Margaret Atwood

Kilka słów o Margaret Atwood

Myślę, że  książkoholikom nie trzeba przedstawiać Margaret Atwood, ale niech formalnościom stanie się zadość. 😉

Margaret Atwood to urodzona w 1939 roku kanadyjska pisarka i poetka, dwukrotna laureatka prestiżowej Nagrody Bookera (2000 i 2019). W swojej twórczości porusza tematykę feministyczną, często wykorzystuje także motyw dystopii.

Największy rozgłos przyniosła jej książka Opowieść podręcznej, wydana w 1985 roku (!), która dotarła do szerszego grona odbiorców za sprawą głośnej serialowej adaptacji Netflixa z 2017 r.

Głośnym echem w świecie literacki odbiły się także Testamenty, czyli napisana po ponad 30 latach kontynuacja Opowieści podręcznej.

Książki Margaret Atwood znajdziecie TUTAJ>>

Zobacz także: