Ciekawostki o książkach

SQN Imaginatio – nowa marka na rynku książek fantastycznych

wsqn imaginatio

Pyrkon 2016, który odbył się w dniach 8-10 kwietnia, dostarczył uczestnikom wiele niesamowitych i niezapomnianych wrażeń. Odbił on swoje piętno także na rynku wydawniczym, a czytelnicy uzyskali w ten sposób dostęp do nowych, niezmierzonych światów.

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu, wydawnictwo SQN oficjalnie zaprezentowało swoją nową markę. Pod jej szyldem powstało SQN Imaginatio, które w całości skupi się na publikowaniu literatury fantastycznej.  Obecność świeżo powstałego wydawnictwa na rynku to świetna wiadomość dla wszystkich fanów gatunku. Dzięki nowej marce wydawniczej świat fantastyki stał się jeszcze większy.

SQN Imaginatio wyjawiło, że jednym z ich priorytetów jest polepszenie stanu polskiego rynku książek fantastycznych. W osiągnięciu tego celu mają pomóc im inwestycje w młodych polskich pisarzy oraz wspieranie fandomów. Oprócz tego, nowa marka zamierza wydawać także książki pisane przez znanych i popularnych autorów.

W tym roku SQN Imaginatio opublikowało już cztery tytuły. Pośród nich znalazły się dwie debiutanckie powieści. Książki Krew i stal Jacka Łukawskiego oraz Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender Leslye Walton, od dnia debiutu cieszą się dużym powodzeniem i zbierają wiele pozytywnych recenzji. Ogromne zainteresowanie wywołuje również nowa powieść Jakuba Ćwieka Grimm City Wilk! Nie inaczej jest z przepełnioną orientalnym klimatem powieścią Kena Liu, Królowie Dary.

To jednak nie wszystko, co w tym roku przygotowało wydawnictwo SQN Imaginatio. Na publikację czekają już takie książki jak: The Mechanical (Ian Tregillis), Dziewczyna z dzielnicy cudów (Aneta Jadowska), Truthwitch (Susan Dennard), Ściana burz (Ken Liu).

Nadchodzące miesiące na wydawniczym rynku książki fantastycznej zapowiadają się bardzo ciekawie. Zacieramy ręce i czekamy na możliwość zanurzenia się w kolejnych fantastycznych światach, oferowanych przez SQN Imaginatio.