Literatura pięknaPolecamyZapowiedzi i nowości

Święto ognia – najnowsza powieść Jakuba Małeckiego już we wrześniu

Święto ognia - najnowsza powieść Jakuba Małeckiego już we wrześniu

Już w połowie września w księgarniach pojawi się najnowsza powieść Jakuba Małeckiego — Święto ognia. Prawa do jej ekranizacji zostały sprzedane jeszcze przed premierą. O czym będzie najnowsza książka autora Dygotu i kiedy pojawi się w księgarniach?

Święto ognia - najnowsza powieść Jakuba Małeckiego już we wrześniu

Święto ognia — o czym będzie najnowsza powieść Jakuba Małeckiego?

Z przeszłością czasem trudno sobie poradzić, a każde z bohaterów Święta ognia próbuje się uporać ze wspomnieniami na swój sposób.

Z przeszłością próbują poradzić sobie siostry. Łucja zatraca się w balecie. Zaś Nastka skupia się na obserwowaniu świata przez szybę, a potrafi przyglądać się ludziom z taką wnikliwością, że niemal się z nimi scala. Od przeszłości ucieka też ich ojciec. Szuka schronienia w jedynym miejscu, które daje mu odczuć, że jeszcze żyje.

Opis wydawcy jest dość enigmatyczny. Dowiadujemy się z niego, że:

Święto ognia to kameralna opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. O zachłanności życia i konfrontacji z niemożliwym.

Z kolei Jakub Małecki na swoim fanpage’u napisał:

Mam wrażenie, że to najbardziej wzruszająca, a jednocześnie na swój sposób najbardziej pogodna z moich książek.

Jeżeli znacie poprzednie książki autora, to wiecie, że każda z nich jest pełna niezwykłej wrażliwości i każda wzrusza czytelnika. Zatem już samo to, że autor uważa Święto ognia za najbardziej wzruszającą w swojej twórczości, z pewnością zachęci wielu miłośników, do sięgnięcia po jego najnowszą powieść.

Święto ognia - nowa książka Jakuba Małeckiego

 Święto ognia: sprzedano prawa do ekranizacji

Jeszcze przed premierą nowej książki Jakuba Małeckiego, sprzedano prawa do jej ekranizacji. Adaptacją na potrzeby dziesiątej muzy zajmie się wytwórnia Opus Film. Wiadomo też, że film na podstawie Święta ognia wyreżyseruje Kinga Dębska.

Książki Jakuba Małeckiego doceniają nie tylko czytelnicy, ale też krytycy literaccy. Dygot nagrodzono Nagrodą Literacką im. Jerzego Żuławskiego, a zbiór opowiadań pt. Ślady był w 2017 roku wśród książek nominowanych go Nagrody Literackiej Nike.

Premierę Święta ognia zaplanowano na 16 września. Książka ukaże się nakładem Wydawnictw S.Q.N. Można już ją zamówić w ramach przedsprzedaży w tym miejscu.

Sprawdź też: