Kryminał i sensacjaZapowiedzi i nowości

Stephen King zapowiedział drugą powieść na 2014 rok – „Revival”!

Stephen King

Wspaniałe wieści! Stephen King ponownie uszczęśliwił swoich fanów, zapowiadając drugą po „Panu Mercedesie” powieść, która będzie miała swoją premierę w 2014 roku. Autor zdradził, iż nowa książka o tytule „Revival” (z ang. „Odrodzenie”) będzie liczyć ponad 500. King scharakteryzował książkę, jako mroczną i pasjonującą historię o uzależnieniu, religii, fanatyzmie oraz tym, co może spotkać nas po drugiej stronie życia.

Światowa premiera tekstu zapowiedziana jest na listopad 2014 roku. Amerykańskim wydawcą książki będzie Scribner. Niestety data polskiej premiery powieści nie jest jeszcze znana.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem książki:

Miasteczko w Nowej Anglii ponad pół wieku temu. Mały chłopiec Jamie bawi się przed domem swoimi nowymi żołnierzykami gdy pada na niego cień. Gdy spogląda w górę widzi mężczyznę, jak się później okazuje, nowego pastora. Człowiek ten wraz ze swoją piękną żoną odmieni zarówno kościół jak i całe miasteczko. Mężczyźni i chłopcy podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta w wielebnym Jacobsie. Podobnie jest z mamą i siostrą Jamiego. I wtedy dochodzi do tragedii, charyzmatyczny kaznodzieja przeklina Boga a zszokowani mieszkańcy wypędzają go z miasta.

Jamie zmaga się ze swoimi własnymi demonami. Oddany swojej gitarze od trzynastego roku życia jeździ po kraju grając z różnymi kapelami, uciekając od rodzinnych dramatów, tracąc praca po pracy i ulegając swoim uzależnieniom. Kilkadziesiąt lat później, trzeźwy, prowadząc już przyzwoite życie ponownie napotyka się na wielebnego Jacobsa. Mężczyźni zawierają pakt, którego nie wymyśliłby sam Diabeł, i który odkryje wiele przerażających znaczeń słowa Odrodzenie.

King nasyca tę popisowo bogatą i mroczną powieść wszystkim co wie o muzyce, uzależnieniu, religijnym fanatyzmie i każdym koszmarem o śmierci jaki kiedykolwiek mieliśmy. To arcydzieło Kinga we wspaniałej amerykańskiej tradycji prozy Franka Norrisa, Nathaniela Hawthorne i Edgara Allana Poe.