Stranger Things. Po drugiej stronie

Są tu fani netflixowego serialu Stranger Things? Jeśli czytaliście już wszystkie książki, których akcja rozgrywa się w serialowym uniwersum, pora na coś wyjątkowego – komiks Stranger Things. Po drugiej stronie. Dowiecie się w nim, co działo się z Willem Byersem podczas jego nieobecności w pierwszym sezonie serialu.

Akcja hitowego serialu Stranger Things rozgrywa się w latach 80. XX wieku. Opowiada o przygodach grupy przyjaciół, których poza szkolnymi perypetiami, łączy również zamiłowanie do grania w Dungeon&Dragons. Kiedy jeden z przyjaciół znika bez śladu, chłopcy szybko przekonują się, że świat planszowej gry RPG ma dużo więcej wspólnego z rzeczywistością, niż mógliby się tego spodziewać. Akcja komiksu rozgrywa się właśnie poczas nieobecności Willa Byersa. Opowiada o tym, czego nie mogliśmy zobaczyć w serialu – wizycie bohatera w zaświatach.

O Stranger Things. Po drugiej stronie słów kilka

Ilustratorem komiksu jest Stefan Martino, autorką zaś Jody Houser. Oboje znani są między innymi z tytułów takich jak Doktor Who, czy też Gwiezdne wojny. Stranger Things. Po drugiej stronie to 96 stron uzupełniających narrację pierwszego sezonu o wersję wydarzeń prosto ze świata koszmarów. Kreska nawiązuje do oryginału i z łatwością rozpoznamy w bohaterach komiksu postaci z serialu. Niemniej jednak odzwierciedla również styl Martino, który jednemu przypadnie do gustu, drugiemu już mniej.

Z rzeczy, które zdecydowanie spodobały mi się w komiksie od Wydawnictwa Dolnośląskiego to dynamika opowieści oraz forma snucia historii. Polega ona na przeplataniu rzeczywistości świata po drugiej stronie ze wspomnieniami Willa, tworząc kontrast między światem rzeczywistym, a królestwem Demogorgona.

Kolorystyka świata po drugiej stronie utrzymana jest w odcieniach błękitu i zieleni, w pełni oddając przenikliwy chłód, strach i samotność, które odczuwa główny bohater. Zmagania Willa przeplatane są znanymi wszystkim fanom serialu dźwiękami piosenkami Should I stay or should I go zespołu The Clash. Zdecydowanie oddano w pełni klimat netflixowej produkcji.

Czy warto sięgnąć po Stranger Things. Po drugiej stronie?

Stranger Things. Po drugiej stronie

(źródło własne)

Historia Willa jest opowieścią o zmaganiu się z nieznanym światem koszmarów, walce o przetrwanie, ale także o sile, jaką niesie miłość. Bowiem to dzięki myślom o rodzinie i przyjaciołach Willowi udało się tak długo przetrwać w nieprzyjaznej krainie Demogorgona.

Komiks wydany został na wysokiej jakości gładkim papierze kredowym oraz oprawiony w twardą okładkę, co zdecydowanie stanowi atut estetyczny. Ponadto niewątpliwie zapewnia mu długą żywotność.

Jeśli chodzi zaś o samą fabułę – komiks adresowany jest głównie do fanów serialu i stanowi przyjemny dodatek do opowieści znanej nam z netflixowej produkcji. Nie jest to historia przesadnie odkrywcza, niemniej jednak stanowić będzie miły dodatek do kolekcji tytułów inspirowanych serialem.

Jeśli chcielibyście poznać przygody Willa po drugiej stronie, sięgniecie po nie tutaj.
Jeśli zaś interesują Was pozostałe tytuły inspirowane światem Stranger Things, przeczytacie o nich tu.

Stranger Things. Po drugiej stronie

Ania ocenia
  • 9/10
    Jak mocno komiks mnie wciągnął? - 9/10
  • 8.5/10
    Jak oceniam estetykę komiksu? - 8.5/10
  • 7/10
    Czy tytuł stanowi must have w biblioteczce fana serialu? - 7/10
8.2/10

Fragment recenzji

Historia Willa jest opowieścią o zmaganiem się z nieznanym światem koszmarów, walce o przetrwanie, ale także o sile, jaką niesie miłość. Bowiem to dzięki myślom o rodzinie i przyjaciołach Willowi udało się tak długo przetrwać w nieprzyjaznej krainie Demogorgona.

Jeśli chodzi zaś o samą fabułę – komiks adresowany jest głównie do fanów serialu i stanowi przyjemny dodatek do opowieści znanej nam z netflixowej produkcji. Nie jest to historia przesadnie odkrywcza, niemniej jednak stanowić będzie miły dodatek do kolekcji tytułów inspirowanych serialem.