Światowy Dzień Darwina

Światowy Dzień Darwina będziemy obchodzić już 12 lutego, bo właśnie tego dnia 1809 roku na świecie pojawił się przyszły twórca teorii ewolucji. Teorii, która stała się fundamentem nauki o ewolucji organizmów. Do dziś książka O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego jest jednym z najważniejszych dzieł w dziejach ludzkości.

Ustanowienie święta ma na celu popularyzowanie nauk przyrodniczych. Poza tym to dobry sposób, by pokazać, jak wpływają one na różne dziedziny naszego życia. Tym samym, jeśli zdarza się wam zastanawiać skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy, to dobry moment, by sięgnąć po tytuły z dzisiejszego zestawienia. Nie obiecuję, że rozwieją one wasze wątpliwości natury filozoficznej. Natomiast na pewno pomogą złapać właściwy trop!

Światowy Dzień Darwina

Wybrałam kilka najważniejszych dzieł, związanych z Darwinem i jego niezwykłym odkryciem. Trudno bowiem wyobrazić sobie lepszy sposób na świętowanie Światowego Dnia Darwina, niż spędzenie go z książką. Być może dla kogoś z was będzie to pierwsza okazja, by baczniej przyjrzeć się teorii ewolucji. A może chcielibyście bliżej poznać samego Karola Darwina i dowiedzieć się, jak dokonał tak przełomowego odkrycia?

Sprawdźcie zatem koniecznie poniższe propozycje!

Światowy Dzień Darwina

O powstawaniu gatunków - kup na TaniaKsiazka.plO powstawaniu gatunków

Zaczynam od najważniejszego dzieła, ponieważ to właśnie ono ukształtowało nasze spojrzenie na to, jak od milionów lat ewoluowały formy życia na naszej planecie. Darwin nad swoją teorią pracował przez wiele lat. Aż w końcu w 1859 roku zdecydował się zaprezentować ją światu. A jego myśl przeorała cały dotychczasowy światopogląd ludzkości.

Darwin. Jedyna taka podróż - sprawdź na TaniaKsiazka.plDarwin. Jedyna taka podróż

Lubicie komiksy? W takiej formie najlepiej przyswajacie wiedzę lub po prostu rysunkowe historie przemawiają bardziej do waszej wyobraźni? Oto propozycja właśnie dla was! Inspirująca i przełomowa wyprawa Karola Darwina została przedstawiona tu właśnie w formie komiksu. Poznajcie historię podróży, która odmieniła życie brytyjskiego przyrodnika oraz całej ludzkości.

Światowy Dzień Darwina Wykaz uczuć u człowieka i zwierząt

Darwin zajmował się nie tylko teorią ewolucji. Wiedzieliście, że badał również ekspresję emocji, mimikę i historię powstałych zmian? Tak, tak! To jedno z ostatnich i najważniejszych dzieł w dorobku Brytyjczyka. W tej pozycji naukowiec stara się zgłębić i uzasadnić ruchy mimiczne oraz okazywanie emocji przez różne gatunki.

Światowy Dzień Darwina Podróż na okręcie Beagle

Okręt „Beagle” pod dowództwem kapitana Roberta Fitzroya ruszył z misją sporządzenia mapy wybrzeża Ameryki Południowej. Na pokładzie znajdował się Karol Darwin, który miał wtedy niewiele ponad 20 lat. Jego zadaniem było przywiezienie nieznanych okazów i roślin. Okazało się jednak, że ta wyprawa na zawsze odmieniła los całej ludzkości.

Światowy Dzień Darwina należy odpowiednio uczcić!

Zajrzyjcie więc tutaj i sprawdźcie, po co jeszcze warto sięgnąć z okazji tego święta.