Światowy Dzień Futbolu

Światowy Dzień Futbolu przypada na 10 grudnia. W związku z tym, jak na każde święto, również i na te warto odpowiednio się przygotować. A jako prawdziwa miłośniczka literatury, mam dziś do zaproponowania kilka książek, na które warto zwrócić szczególną uwagę w tym dniu. Są to przede wszystkim pozycje biograficzne, ale także reportaże czy wywiady. Książki te to gorące nowości, które wciąż pachną jeszcze drukiem. Każdy tytuł związany jest oczywiście ze światem piłki nożnej. Opowiadają one historie ludzi związanych z futbolem.

Światowy Dzień Futbolu

Światowy Dzień Futbolu – spraw prezent swojemu mężczyźnie!

Pogoda za oknem nie sprzyja niestety świętowaniu tego dnia na boisku czy orliku. Za to pora roku wydaje się idealna do tego, by sięgnąć po książkę. W związku z tym nie zwlekajcie i sprawdźcie, po jakie tytuły warto sięgnąć w ten wyjątkowy dzień!

Mecz to pretekst - kup na TaniaKsiazka.pl

Mecz to pretekst Anita Werner

Jak futbol wpływa na ludzi? Okazuje się, że kibicowanie nierzadko daje ludziom głos. Autorzy reportażu przez wiele miesięcy w sześciu różnych krajach na własnej skórze sprawdzali, jak to działa. Jak piłka nożna wpływa na miejsca i ludzi od lat żyjących w konflikcie. A także jak te konflikty widać w drużynach i na trybunach.

Franek - kup na TaniaKsiazka.pl

Franek Piotr Wołosik

Tomasz Frankowski to już legenda polskiej piłki nożnej. Teraz w szczerej i niewymuszonej rozmowie zdradza dziennikarzowi tajemnice piłkarskiej szatni, kulisy wielkich meczów i transferów. Ponadto wspomina także o współpracy ze słynnymi trenerami: Arsenem Wengerem, Glennem Hoddlem czy Henrykiem Kasperczakiem. Jest też w tej rozmowie mnóstwo humoru, anegdot czy frapujących historii z prywatnego życia.

Światowy Dzień Futbolu

Kosa Dariusz Faron

Roman Kosecki to postać niezwykle barwna. W jednej chwili stał się gwiazdą reprezentacji Polski, by w następnej zająć pozycję wroga publicznego numer jeden. Ponieważ zawsze mówił to, co myśli, nawet kiedy prawda mogła mu zaszkodzić. Teraz zabiera on czytelników w niezwykłą podróż po piłkarskim świecie. I aż trudno uwierzyć, że część z tych historii wydarzyła się naprawdę.

Światowy Dzień Futbolu

Tomasz Hajto Cezary Kowalski

Czytelnicy mogą liczyć na szczerość, która nierzadko bywa bolesna i bezpośrednią konfrontację. Nie ma tu miejsca na sentymenty. Opowiada o korupcji w polskiej piłce, aferze z papierosami, mówi o uzależnieniu od hazardu i o wypadku, który naznaczył całe jego życie.

Zbigniew Boniek - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zbigniew Boniek Janusz Basalaj

Obecnie Boniek zajmuje stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednak za sobą ma on mnóstwo piłkarskich sukcesów. Które mecze były dla niego najważniejsze?  Jak wyglądały realia piłkarskie w czasach, kiedy świecił największe triumfy? Z tej książki dowiecie się wielu ciekawych faktów i poznacie kulisy najważniejszych wydarzeń piłkarskich, w których brał udział Zbigniew Boniek.

Wciąż czujecie niedosyt? Słusznie, w Światowy Dzień Futbolu nie warto się ograniczać! Dlatego więcej książek na temat piłki nożnej znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy macie zamiar świętować!