PoradnikiRecenzje

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem – recenzja

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób poszukujących swojego wybranka serca lub pozostają w romantycznej relacji. Czy jest w ogóle na to jakaś uniwersalna recepta? Na to pytanie w swojej książce odpowiada Ewa Z.

Krótka recepta na udany związek

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem, to w zgodzie z podtytułem krótka recepta na udany związek. Poradnik ten ma za zadanie pomóc nam, kobietom, zrozumieć że w codziennej pogoni za uszczęśliwianiem najbliższych tak często zapominamy o swoich potrzebach. Jest więc z jednej strony próbą odpowiedzenia sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekuje ode mnie partner. Z drugiej zaś chęcią zwrócenia naszej uwagi na nas same.

Jest to pozycja skierowana do kobiet, które poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące ich partnerów lub potencjalnych wybranków serca. Na wstępie książki Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem autorka skupia się na poszukiwaniu partnera idealnego. Wspólnie z Czytelniczkami próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie jakiej kobiety poszukuje mężczyzna, aby przejść do rozważań na temat tego, czego tak naprawdę poszukuje Czytelniczka. Poradnik ten to aż 26 krótkich rozdziałów, które mają nam pomóc w polepszeniu jakości naszych relacji oraz postrzegania samej siebie.

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem – znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem?

Kim jest Ewa Z.? Jest to pytanie, które zadałam sobie biorąc niniejszą książkę do ręki. Niestety nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi na to pytanie. Jedyne co udało mi się wydedukować to to, że autorka we wstępie poradnika przedstawia się jako pani psycholog. Jako że w przypadku poradników to, kto mi doradza jest dla mnie bardzo ważne, niestety książka zaliczyła u mnie pierwszy poważny minus.

Co zaś sądzę o tym Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem? Myślę, że książka zawiera wiele praktycznych rad, które śmiało można wprowadzać w życie. Główna myśl skupia się wokół uporządkowaniu wewnętrznych priorytetów i umiejętności wyznaczania swoich granic, które stanowią podstawę wszystkich udanych relacji międzyludzkich.

Podsumowanie

O ile uważam, że znajdziemy tu wiele ciekawych myśli, o tyle sama nie dałam się do końca przekonać Ewie Z. Sam poradnik pisany jest w moim odczuciu w stylu Bridget Jones, a autorka nie szczędzi w swoim tekście emotikon. W moim odczuciu ta próba zatarcia różnic między Czytelniczką a autorką nie przemawia na korzyść książki. Niemniej jednak jest to forma narracji, która jednej osobie może przypaść do gustu, innej już nie.

Książka ta zadaje wiele istotnych pytań, na które każda z nas powinna osobiście sobie odpowiedzieć. Dlatego jeśli poszukujecie lekkiej lektury zachęcającej do refleksji nad swoim życiem uczuciowym i chcecie dowiedzieć się, jak zadbać nie tylko o partnera, ale również o samą siebie – sięgnijcie po Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem.

Wszystkich ciekawych tego, Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem, zapraszam tutaj.

Ania ocenia:
  • 5/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 5/10
  • 5/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 5/10
  • 6.5/10
    Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6.5/10
5.5/10

Fragment recenzji

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem, to w zgodzie z podtytułem krótka recepta na udany związek. Poradnik ten ma za zadanie pomóc nam, kobietom, zrozumieć że w codziennej pogoni za uszczęśliwianiem najbliższych tak często zapominamy o swoich potrzebach.

Jest więc z jednej strony próbą odpowiedzenia sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekuje ode mnie partner. Z drugiej zaś chęcią zwrócenia naszej uwagi na nas same.