Lutowe zapowiedzi fantasy

Jak tam Wasze książkowe stosy wstydu? Udało Wam się nadrobić zaległe tytuły? Mamy nadzieję, że tak, bo luty szykuje nam sporo ciekawych premier. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie gorących tytułów. Jesteście ciekawi, co w trawie piszczy? Przywitajcie lutowe zapowiedzi fantasy!

Lutowe zapowiedzi: Fantasy

Nocturna

Złodziejka bez twarzy, książę bez przyszłości, ciemność bez granic… Nocturna to debiutancka powieść Mayi Motayne. Barwni bohaterowie, gwałtowne zwroty akcji i doskonale znana opowieść w zupełnie nowej odsłonie gwarantują książkę trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Alfie, młodziutki następca tronu królestwa Catallan, wraca do domu z imperium Englass, gdzie poświęcił się studiom nad czarną magią. Jest ogarnięty obsesją uratowania starszego brata – ofiary zakazanych praktyk.  Kiedy nikt już nie wierzy, że królewicza Deza da się przywrócić do żywych z otchłani, Alfie obiecuje sobie nie spocząć, póki nie odnajdzie sposobu na odwrócenie klątwy. 

Poznajcie napisany z rozmachem pierwszy tom cyklu osadzonego w świecie inspirowanym kulturami Ameryki Łacińskiej.

Data premiery: 12.02.2020

Żółte ślepia

Zakochany w mitach i legendach skandynawskich Marcin Mortka w swojej nowej powieści Żółte ślepia przenosi czytelników na tereny nieco bliższe geograficznie. To historia nadludzko silnego wojownika Medvida, osadzona w rzeczywistości – i nierzeczywistości – końca X wieku.

Kim jest Medvid? To wierny rycerz księcia Bolka starającego się podbijać kolejne ziemie i stworzyć państwo, na którego czele w przyszłości stanie. Bez swojego wojownika pretendent do tronu niewiele zdziała. To Medvid w głównej mierze odpowiada za zwalczanie fantastycznych postaci, które Bolko spotyka na swojej drodze.

Książę musi poradzić sobie teraz nie tylko z mitycznymi stworami, ale także z zupełnie zwyczajnymi problemami, jakie politycy znają od wieków. Walka o władzę przybiera bowiem coraz brutalniejsze formy, a na terenie królestwa znaczące wpływy zdobywają zagraniczni goście, którzy chcą mieć wpływ na to, kto zasiądzie na tronie.

Data premiery: 26.02.2020

Dziedziczka jeziora

Maria Dahvana Headley jest autorką wielu bestsellerowych powieści. W swojej najnowszej książce Dziedziczka jeziora przenosi klasyczną historię Beowulfa we współczesne realia.

Herot Hall to bogate miasteczko z pięknymi rezydencjami. Jednak tym, którzy mieszkają na przedmieściach, Herot Hall wydaje się fortecą strzeżoną przez gęstą sieć bram, kamer i fotokomórek.

Życie Willi, żony Rogera Herota (dziedzica Herot Hall), płynie spokojnie i niespiesznie. Pewnego dnia Gren, nieświadom że Herot Hall postawiło wszystkie płoty i systemy monitoringu, by się odgrodzić właśnie od niego, ucieka z Dylanem. Co wydarzy się kiedy światy Dany i Willi zderzą się ze sobą? Tego dowiecie się sięgając po Dziedziczkę jeziora.

Data premiery: 12.02.2020

Wojna makowa. Tom 1

Kiedy jesteś sierotą wojenną świat oferuje ci głównie pogardę, odrzucenie i ból. Czasem, jeśli masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście przypada w udziale jedynie twojej przybranej rodzinie. Ta zawsze może ubić interes i sprzedać cię na żonę jakiemuś zamożnemu staruchowi.

Rin doświadczyła tego wszystkiego. Jest nikim, a jej życie nie ma znaczenia dla nikogo. Jeśli chce wydostać się z rynsztoka, w którym się wychowała, ma tylko dwie drogi. Pierwsza wiedzie przez łóżko obmierzłego starca. Druga, przez bramę Akademii Sinegradzkiej – elitarnej szkoły wojskowej. Aby podążyć tą drugą drogą, Rin zrobi wszystko, co tylko leży w ludzkiej mocy. A nawet więcej.

Wojna makowa to historia o kołach czasu, które nieustępliwie i bezlitośnie mielą ludzkie losy. I o dziewczynie, która zniszczyła cały mechanizm. Kamieniem, bo na miecz była za biedna.

Data premiery: 12.02.2020

Zima czarownicy

Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację Niedźwiedzia i słowika oraz Dziewczyny z wież. Bohaterowie będą walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami oraz ocalić obie Rusie. Tę widzialną i tę niewidzialną.

Wasilisa Pietrowna to niezwykła dziewczyna, która poszukuje własnej drogi. Jej odwaga oraz magiczne zdolności przyciągnęły uwagę Morozki, króla zimy. Za wcześnie jednak, by ocenić, czy jego zainteresowanie okaże się błogosławieństwem, czy przekleństwem.

Na Moskwę spadło nieszczęście. Zły demon powrócił i jest zdeterminowany, żeby szerzyć chaos. Wasia znajduje się w samym sercu konfliktu, czując, że los obu światów spoczywa na jej barkach.

Niepewna własnej przyszłości odkryje zdumiewającą prawdę o sobie samej, próbując ocalić Ruś, Morozkę oraz świat magii, tak bliski jej sercu. Może się jednak okazać, że nie zdoła uratować wszystkich…

Data premiery: 12.02.2020

Jak oceniacie lutowe zapowiedzi fantasy? Dajcie znać który z tytułów najbardziej przypadł Wam do gustu 🙂