Szklany zamek - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Szklany zamek to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury obyczajowej i kobiecej. Co więcej, opowieść oparta jest na faktach, bo Jeanette opisuje w niej swoje dzieciństwo i dorastanie w nietypowej, hippisowskiej rodzinie. Książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. A historia zaintrygowała nawet filmowców. Dzięki temu odbiorcy mają szansę obejrzeć film, który powstał właśnie na podstawie prezentowanej dziś książki. Reżyserią zajął się Destin Daniel Cretton, znany z takich produkcji jak: Chata, Przechowalnia numer 12 czy I Am Not a Hipster. Przy scenariuszu pomógł mu Andrew Lanham. Jeśli do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z książką pt. Szklany zamek, teraz jest doskonały moment, by nadrobić zaległości.

Szklany zamek – powieść oparta na faktach

Główną bohaterką powieści jest znana dziennikarka, Jeannette, która wychowywała się w dość dziwnej rodzinie. Jej matka, Rose, była ekscentryczną artystką, skupioną do granic możliwości na swojej twórczości. Nie potrafiła zająć się własnymi dziećmi, nie dawała im poczucia bezpieczeństwa i należytej opieki. Ojciec, Rex, również był daleki od tytułu „najlepszego ojca roku”. Pochłaniały go nierealne fantazje, wpadł w szpony hazardu i uzależnienia od alkoholu. Nieustannie marzył o „szklanym zamku”, który miał być idealnym miejscem dla niego i rodziny. Nigdy jednak nie zaczął go budować. Tym samym Wallsowie skazani są na koczowniczy tryb życia, a o luksusach nie mają nawet co myśleć. Przemierzali kraj i cierpieli coraz większy głód i poniżenie. Rodzice w żaden sposób nie potrafili zapewnić swoim dzieciom odpowiedniego bytu. Dbali jednak o ich rozwój intelektualny i bez wątpienia kochali ich ponad wszystko. Jednak Jeannette i jej rodzeństwo przez większość czasu musieli troszczyć się o siebie sami.

Książkę pt. Szklany zamek znajdziecie tutaj. Autorka stworzyła niezwykle poruszająca i pełną emocji opowieść, opartą na własnych doświadczeniach. Nikt wobec jej historii nie pozostanie obojętny. Przypominamy również, że na podstawie tej przejmującej opowieści powstał film. Koniecznie dajcie znać, czy mieliście okazję zapoznać się z książką i jej ekranizacją!