Tam, gdzie kończy się świat - kup na TaniaKsiazka.pl

Tam, gdzie kończy się świat to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Jeśli do tego interesuje Was pierwotny obraz najdalszych zakątków świata, trafiliście idealnie. Reportaż, który mamy okazję Wam dziś przedstawić, to nie tylko opis wyprawy do Papui-Nowej Gwinei. Autor doskonale wykorzystuje to, jako pretekst, by opowiedzieć Czytelnikowi znacznie głębszą i bardziej poruszającą historię. Historię mieszkańców Malezji, którzy obecnie zmuszeni są stawiać czoło wielu zagrożeniom.

Tam, gdzie kończy się świat – niezwykła podróż na kraniec świata

Papua-Nowa Gwinea to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, gdzie spotkać można jeszcze pierwotne społeczności. Tutaj wciąż życie wiodą dzikie plemiona, które nie mają najmniejszego kontaktu ze współczesną cywilizacją. Ten obszar na mapie jest etnograficznie bogaty, a co za tym idzie, przepełniony niebezpieczeństwem, dzikością i przemocą. Jednocześnie w wielu podróżujących wzbudza ciekawość, fascynację i zachwyca pięknem. Bez wątpienia bogata różnorodność kulturowa jest źródłem zainteresowania Europejczyków. Europejczyków, dla których właśnie tutaj kończy się znany im świat.

Okazuje się jednak, że rdzenni mieszkańcy nie są bezpieczni. Świat, który znają od maleńkości, również dla nich powoli się kończy. A wszystko za sprawą gwałtownej globalizacji. Paweł Zgrzebnicki w swoim reportażu ukazuje współczesne problemy, z jakimi muszą zmierzyć się mieszkańcy Malezji. Przedstawia on nieudolne próby stworzenia państwa oraz chciwość i bezwzględność międzynarodowych korporacji. Tutaj jak nigdzie indziej odczuwa się agresywną politykę Chin, korupcję, przemoc i degradację środowiska. A wszystko to nieuchronnie prowadzi do zanikania wspaniałych, pierwotnych ludzkich kultur.

Jednak autorowi udaje się jeszcze coś. Całość oplata niezwykłym poczuciem humoru i narracją, która poprowadzi Czytelnika przez świat czarów i zabobonów. Wszystko to układa się w historię pełną przygód, zaskakującą niejednokrotnie zwrotami akcji.

Książkę pt. Tam, gdzie kończy się świat znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom literatury faktu. Reportaż ten jednak powinien znaleźć się również na półce wszystkich Czytelników, którzy pragną poznać okrutne mechanizmy współczesnej globalizacji. Gwarantujemy, że ta pozycja wzbudzi w Was wiele emocji i skłoni do refleksji.