Taniec Wdowca to najnowsza powieść, której autorem jest Rick Riordan. Dla wszystkich fanów pisarza to bez wątpienia świetna wiadomość. Warto jednak przypomnieć, iż jest to już drugi tom po Big Red Tequila, gdzie głównym bohaterem jest Tres Navarre. Jeśli więc jeszcze do tej pory nie mieliście szansy zapoznać się z twórczością Riordana to właśnie nadarza się idealna okazja.

Taniec wdowca – kilka słów

Główny bohater, Tres Navarre, jest już praktycznie na końcu drogi, która umożliwi mu uzyskanie licencji prywatnego detektywa. Zostało mu zaledwie kilka dni do ukończenia oficjalnej praktyki. Pilnie więc wywiązuje się z obowiązków, obserwując kobietę oskarżoną o kradzież kasety demo. Zadanie tak łatwe, że aż nudne. Jak się jednak okazuje, w każdej pracy, zwłaszcza detektywistycznej, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Na oczach Tresa zostaje zamordowana skrzypaczka Julie Kearnes. Bohater powinien wycofać się ze sprawy, a śledztwo zostawić policji. Nie ma jednak zamiaru tego robić.

Wkrótce okazuje się, że zabójstwo skrzypaczki oraz zaginiona kaseta demo, to nie jedyne problemy dręczące piosenkarkę o gigantycznym talencie – Mirandę Daniels. Dwóch ważniaków z branży muzycznej rywalizuje o to, by móc poprowadzić jej karierę muzyczną. Jeden z nich słynie z tego, że bez wahania krzywdzi ludzi, którzy stają mu na drodze. Drugi z mężczyzn właśnie zaginął…

Tres zaczyna sobie powoli zdawać sprawę, że wdepnął w niebezpieczną sprawę. Tutaj chciwość, zdrada i mrok są na porządku dziennym. Kto wie, czy jego życiu również zagraża niebezpieczeństwo?

Rick Riordan szerszej publiczności znany jest głównie jako autor powieści fantasy dla młodzieży. Jednak swoją karierę rozpoczynał właśnie kryminałami. Dlatego też gorąco polecamy jego najnowszą książkę pt. Taniec wdowca, którą znajdziecie tutaj.