Ekranizacje i adaptacje

Telewizja RAI pracuje nad serialem Imię Róży

umberto eco 622

Jeszcze nie tak dawno byliśmy świadkami odejścia jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Bowiem 19 lutego 2016 pożegnaliśmy Umberto Eco, słynnego włoskiego filozofa i powieściopisarza. Według informacji jakie ostatnio pojawiły się w mediach, przed samą śmiercią pracował on jeszcze nad pewnym projektem, który wkrótce może ujrzeć światło dzienne. Jak ogłosiła włoska telewizja RAI, Umberto Eco współpracował z nimi nad nową adaptacją swojej słynnej powieści Imię Róży. Był on mocno zaangażowany w pracę nad serialem i poznał dokładną koncepcję wszystkich planowanych odcinków.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Umberto Eco Imię Róży przybierze właśnie formę serialu telewizyjnego. Zostanie on wyemitowany w telewizji RAI w 10 odcinkach po 50 minut. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez dyrektorkę wytwórni filmów RAI Fiction, prace nad scenariuszem już się rozpoczęły. Trwają jeszcze jednak poszukiwania reżysera odpowiedzialnego za całokształt projektu.

Z kolejnych komunikatów dowiadujemy się także, że zdjęcia do produkcji serialu zaplanowane zostały na przełom tego i przyszłego roku. Nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery, jednak wiadomo, że będzie ona miała miejsce w 2017 roku. Mimo to już dziś została ona okrzyknięta jednym z najważniejszych wydarzeń zbliżającego się roku we włoskiej telewizji.

Imię Róży Umberto Eco to powieść, która po raz pierwszy ukazała się w 1980 roku i była debiutanckim dziełem włoskiego pisarza. Jej akcja rozgrywa się w średniowiecznym opactwie benedyktynów w północnych Włoszech. Do którego w listopadzie 1327 roku przybywa franciszkanin Wilhelm z Baskerville oraz jego towarzysz, nowicjusz Adso z Melku. W tym czasie w opactwie dochodzi do tajemniczego zabójstwa mnicha i o  jego wyjaśnienie  zostaje poproszony Wilhelm. Podczas śledztwa dochodzi jednak do kolejnych zabójstw, które znacznie komplikują sprawę.