Terror - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Terror Dana Simmonsa na małych ekranach to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników nie tylko książki, ale i twórczości autora w ogóle. Plotki o tym projekcie krążyły w sieci już od bardzo dawna. Dziś jednak mamy dla Was potwierdzone informacje, które bez wątpienia wywołają uśmiechy na Waszych twarzach. Wiemy, że Amazon będzie czuwał nad tą produkcją, łącząc przy tym siły ze stacją AMC. Miłośnicy seriali z pewnością wiedzą, że to oni odpowiedzialni są za gigantyczny sukces produkcji pt. Breaking Bad. Co to oznacza? Że serial na podstawie książki Simmonsa trafi nie tylko do sieci, ale jego dystrybucja rozpocznie się jednocześnie w 28 krajach. Taki rozmach robi wrażenie, prawda?

Terror Dana Simmonsa na małych ekranach i gwiazdorska obsada

Oprócz niezwykłej historii, która zostanie przeniesiona na małe ekrany, odbiorcy będą mieli okazję zobaczyć w obsadzie niemal same gwiazdy. Będą to: Jared Harris, znany z Man Men, Ciaran Hinds, grający w Grze o Tron, czy Tobias Menzies kojarzony z Outlanderem. Premiera serialu przewidywana jest na przyszły rok, a całość realizowana będzie w formie antologii. Taki sposób obecnie cieszy się największą popularnością w branży, nic więc dziwnego, że producenci zdecydowali się na taki krok.

O czym opowiada sama historia? HMS Erebus i HMS Terror to dwa statki, na których w maju 1845 roku wyrusza ekspedycja badawcza, kierowana przez Johna Franklina. Udają się w stronę północnego wybrzeża Kanady, by odnaleźć Przejście Północno-Zachodnie. Jest to ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset już lat szukano możliwości opłynięcia Ameryki Północnej. Takie odkrycie umożliwiłoby zaoszczędzić czas i odległość statkom, które podróżowały drogą morską między wybrzeżami Atlantyku i Pacyfiku.

Członkowie wyprawy są świadomi trudów, jakie wiążą się z tą wyprawą. Gwałtowne huragany, mroźne wiatry i mozolne przedzieranie się przez wody skute lodem. Przygnębiający mrok, który trwa zdecydowanie za długo, a być może nawet głód. Ale będzie to przede wszystkim walka z własnymi lękami, przesądami i chorobami, które zaczną nękać załogę statku.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na pierwszy odcinek. Tym samym wszystkich zainteresowanych historią, odsyłamy po książkę pt. Terror, którą znajdziecie tutaj.