Ekranizacje i adaptacjeHorror

Stacja AMC stworzy serial na podstawie powieści „Terror” Dana Simmonsa

terror 622

Fanom science-fiction nie trzeba chyba przedstawiać twórczości tak wybitnego pisarza tego gatunku jak Dan Simmons. Przy okazji warto jednak wspomnieć o jednym z jego dzieł, powieści Terror. Wszystko z powodu długo oczekiwanego komunikatu, jaki kilka dni temu pojawił się w mediach. Stacja telewizyjna AMC odpowiedzialna za produkcję takiego hitu jak The Walking Dead, zajmie się adaptacją bestsellerowej powieści Dana Simmonsa.

Terror opisuje przebieg dramatycznych wydarzeń na północnych wybrzeżach Kanady. W 1845 roku została wysłana tam wyprawa naukowa pod przewodnictwem Johna Franklina. Zadaniem składającej się z dwóch statków, HMS Erebus i HMS Terror, ekspedycji było odnalezienie legendarnego Przejścia Północno-Zachodniego. Pozwalającego na znacznie szybsze opłynięcie Ameryki Północnej. Przygotowani,  praktycznie na wszystko, marynarze nie mogli spodziewać się jednak, co czeka na nich pod lodem Arktyki.

Fabuła serialu The Terror skupi się na roku 1847, gdy wyprawa zostaje unieruchomiona w lodzie. A jej uczestniczy zaczynają walczyć z czasem i ze stworzeniem nie z tego świata.

Adaptacją powieści na cele serialu zajmie się scenarzysta David Kajganich, znany z takich filmów jak True Story (2015) czy Bigger Splash (2015). Razem z Soo Hugh (The Killing) będzie on także głównym producentem odpowiedzialnym za końcowy produkt. Do ekipy dołączy jako producent wykonawczy również Ridley Scott.  Niewątpliwie stanie się nieocenionym wsparciem dla tak młodych producentów jak David i Soo. Obecni przy tym projekcie będą również David W. Zucker, Alexandra Milchan i Scott Lambert

Właściciele stacji, dając zielone światło produkcji The Terror, oznajmili też, że pojawi się on na małych ekranach już w 2017 roku. Wszystkie wyemitowane odcinki, łącznie, składać się będą z 10 godzinnego materiału.

Przeczytaj książkę Terror Dana Simmonsa >