Kroniki ShannaryTerry Brooks w świecie literatury zasłynął dzięki cyklowi fantasy pt. Kroniki Shannary. Amerykański pisarz skradł tym samym serca milionów czytelników na całym świecie, zyskując ogromną rzeszę fanów. Obecnie dla wszystkich wielbicieli jego twórczości mamy niezwykle ważną wiadomość. O co chodzi? Koniecznie czytajcie dalej!

Terry Brooks i dalsze losy serii o Shannarze

Jak poinformował pisarz, zamierza on zakończyć owy cykl. Fani autora nie mają jednak powodów do smutku, ponieważ zakończenie przewidywane jest aż na 3 tomy. Tak więc nie od razu będą musieli oni pogodzić się z rozstaniem z ulubionymi bohaterami. Pierwsza z trzech książek, która zapoczątkuje zamknięcie serii ma ujrzeć światło dzienne już w 2017 roku. Oto jak sam autor komentuje podjętą przez siebie decyzję:

Mój pierwotny plan zakładał, że będę żył wiecznie, ale odkryłem, że prawdopodobnie do tego nie dojdzie, a ja nie chcę być jednym z tych autorów, których seria, po ukazywaniu się przez tak długi czas, będzie na końcu pisana przez kogoś innego. Postanowiłem więc, że nadszedł moment, aby przynajmniej napisać zakończenie, bo mam je w głowie już od wielu, wielu lat. Jeśli zechcę wrócić i wypełnić pewne luki, które pozostawiłem za sobą po drodze, lub napisać więcej opowieści o poszczególnych bohaterach, mogę to zrobić, ale nie będę czuł się w żaden sposób zobowiązany do tego, jeśli nie nabiorę ochoty.

Jak już wspomnieliśmy, premiera pierwszej książki, która ma zapoczątkować zamknięcie cyklu ukaże się już w 2017 roku. Następnie część druga ma pojawić się na rynku rok później. Zaś ostatnia powieść przewidywana jest wstępnie na 2019 rok. Warto wspomnieć, że wypowiedź pisarza nie sugeruje, iż już nigdy nie powróci on do kultowego już cyklu, który stworzył. Chce on mieć po prostu pewność, że wszystko zakończy się tak, jak przewidział i wymyślił. Warto więc mieć nadzieję, że faktycznie zechce on uzupełnić ową historię o inne opowieści, które przybliżyłyby wiele nierozwiniętych wątków.

Tymczasem, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zapoznać się z twórczością Brooksa, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książki znajdziecie tutaj.