J. K. RowlingJ. K. Rowling to absolutnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych pisarek na całym świecie. Podobnie jak Stephen King, autorka jest bardzo płodna, a jej najnowsze projekty zawsze spotykają się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Jak do tej pory Rowling szczególnie troszczyła się o fanów Harry’ego Pottera. Nie chcąc zostawiać ich w smutku po zakończonej serii o słynnym czarodzieju, napisała sztukę teatralną. Ta, jak się okazało, przyniosła nie tylko ogromne zyski, ale również spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem odbiorców. Fani byli zachwyceni, dalsze losy paczki przyjaciół, którym czytelnicy towarzyszyli aż przez siedem powieści w mgnieniu oka znalazły się na światowych listach bestsellerów. Okazuje się, że pisarka nie zwalnia tempa i po raz kolejny szykuje niemałą niespodziankę.

J.K. Rowling i jej plany na przyszłość

Autorka na swoim facebookowym profilu ogłosiła całkiem niedawno, że pracuje właśnie nad dwiema nowymi powieściami. Co więcej! Jedna z nich ukaże się pod jej artystycznym pseudonimem – Robert Galbraith. To z kolei skłania nas ku przypuszczeniom, że powieść dotyczyć będzie serii kryminalnej o Cormoranie Strike’u. Zaś druga pozycja ma ujrzeć światło dzienne już pod właściwym nazwiskiem pisarki. Ta wiadomość z pewnością uspokoiła fanów, którzy nieco obawiali się, iż pisarka pochłonięta do reszty tworzeniem scenariusza do produkcji o losach Newtona Scamandra zapomniała zupełnie o czytelnikach.

Niestety sama Rowling nie podaje na razie więcej szczegółów. Zapewnia jedynie, że zawsze, niezależnie od tego, co aktualnie robi, pisze jakąś powieść bo właśnie tym się zajmuje. Ponadto pisarka dodaje, że jeszcze nie wie, która książka ukaże się jako pierwsza. Jednak jak zaznacza, gdy tylko wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, z pewnością poinformuje o tym fanów.

Czekamy więc z niecierpliwością na dalsze szczegóły.

Sprawdź książki J.K. Rowling >