The Witcher Netflixa. Wiemy, kto zagra Geralta!

Mam wiadomość dla wszystkich fanów serii o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Właśnie w sieci pojawiła się informacja o tym, kto wcieli się w rolę Geralta z Rivii! Jesteście ciekawi?

The Witcher Netflixa. Wiemy, kto zagra Geralta!

Kadr z gry Wiedźmin 3 Dziki Gon; źródło: Wikipedia

The Witcher Netflixa. Wiemy, kto zagra Geralta

Temat odtwórcy głównej roli rozgrzewa wszystkich fanów od momentu, kiedy Netflix ogłosił, że powstanie serial The Witcher. Nic dziwnego, bo od odpowiedniej kreacji aktorskiej zależy naprawdę dużo (wystarczy przypomnieć sobie Michała Żebrowskiego jako Geralta w kiepściutkim serialu TVP). Pojawiało się na ten  temat wiele plotek i fanowskich spekulacji. Wszystkie ucięła wczorajsza oficjalna wiadomość, że Geralta zagra Henry Cavill. To aktor, który ostatnio wcielał się, m.in. w Supermana w filmach: Człowiek ze stali (2013), Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016) i Liga sprawiedliwości (2017).

The Witcher Netflixa. Wiemy, kto zagra Geralta!

Henry Cavill fot. Gage Skidmore; źródło: Wikipedia

Henry Cavill fanem Wiedźmina

Na początku sierpnia w rozmowie z portalem IGN Henry powiedział, że uwielbia polską grę Wiedźmin 3, że książki o Wiedźminie są świetne, i że Geralt to byłaby niesamowita postać do zagrania. Cieszę się, że tego wiedźmina zagra ktoś, kto jest fanem historii, może dzięki temu lepiej odda tę postać. Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić Cavilla w roli Geralta wizualnie. Może ma na to wpływ dość cukierkowy wizerunek Supermana? Z pewnością odpowiednia charakteryzacja pomoże. To dość popularny aktor i samo to, że zagra w serialu, może przyciągnąć przed ekrany nawet tych widzów, którzy nie koniecznie podzielają moją miłość do serii Sapkowskiego.

Serial The Witcher

Na razie o serialu wiadomo jeszcze, że w planach jest 8 odcinków, a zdjęcia prawdopodobnie będą miały miejsce w Budapeszcie. Nie wiadomo, kiedy dokładnie Netflix planuje premierę. W sieci pojawia się 2020 rok i myślę, że to dość realna data. Wiemy, że na historię, która ma zostać opowiedziana w The Witcher, ma złożyć się cała seria: 5 tomów wiedźmińskiej sagi i 2 tomy opowiadań. Reżyserią ma się zająć Tomasz Bagiński. Teraz poznaliśmy odtwórcę głównej roli. Z pewnością w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się jeszcze inne informacje o produkcji.

Czy wyobrażacie sobie Henry’ego Cavilla w roli Geralta z Rivii?

Serię książek o Wiedźminie znajdziecie tutaj, a jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o serialu, to łapcie powiązane artykuły: