TOP10 Gry o czasach zarazy

Apokalipsa zombie, a może kosmiczna podróż w ucieczce przed zagładą? Jeśli lubisz bawić się w stylu postapo lub jesteś fanem gier strategicznych – zainspiruj się naszym zestawieniem i sięgnij po tytuł z listy TOP10: gry o czasach zarazy.

TOP10 Gry o czasach zarazy – szukaj ich na TaniaKsiazka.pl

TOP10: Gry o czasach zarazy

Azyl – Sanctuary

Nasze zestawienie TOP10: Gry o czasach zarazy rozpoczynamy nietypowym tytułem. Jest to Azyl – Sanctury, gdzie tym razem nie będziemy walczyć o przetrwanie gatunku ludzkiego. Tym razem opieką otoczymy zwierzęta.

Wyobraź sobie, że otrzymałeś kilkaset hektarów gruntów w dowolnym miejscu na ziemi. Pieczołowicie usuwasz z nich wszelkie obce gatunki roślin i zastępujesz je rodzimymi, dzięki czemu doprowadzasz do sytuacji, w której może tu bezpiecznie zamieszkać mnóstwo zwierząt.

Wiele z nich jest gatunkiem zagrożonym! Niektóre z nich były wcześniej ofiarami przemocy ze strony człowieka lub znaleziono je ranne. Niemal wszystkie to cenne gatunki, które uchroniono przed nielegalnym handlem.

Stwórz swoim zwierzętom bezpieczny azyl, ochroń ich przed zarazą i stwórz odpowiednie warunki do rozmnażania. Prowadź działania rekrutacyjne wśród strażników i ratowników, i walcz w słusznej sprawie!

Martwa Zima. Wojna Kolonii

Przenosimy się do świata opanowanego przez zombie. Połącz swoje siły i stań do walki w najnowszym rozszerzeniu do Martwej Zimy – Wojnie Kolonii!

Wojna Kolonii posiada moduł, który pozwoli na połączenie Martwej Zimy oraz Martwej Zimy: Długa Noc. W ten sposób staniesz do epickiej bitwy kolonia przeciw kolonii przeznaczonej dla 4-11 graczy! Walka przeciwko innym graczom o surowce oraz panowanie nad lokacjami dostarczy Ci zupełnie nowych wrażeń w tym opanowanym przez zombie świecie.

Dodatkowo w Wojnie Kolonii znajduje się również też moduł Samotnego Wilka, czyli gracza-wyrzutka, który balansuje na krawędzi pomiędzy dwoma koloniami, wykonując swoje własne, indywidualne cele. Dołącz do walki z Martwą Zimą!

Neuroshima Hex 3.0

Neuroshima HEX 3.0 to kultowa planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwzględne maszyny Molocha. Każdy z graczy dowodzi jedną z armii, na którą składają się żetony jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy.

Każda armia składa się z 35 żetonów, na które składają się żetony jednostek oraz akcji specjalnych. Jednostki wykłada się na planszę, na dowolnym polu nie zajętym przez inny żeton. Każda z nich ma oznaczenie informujące, czy jest jednostką strzelającą czy walczącą wręcz a także inicjatywę (o wartości od 0 do 3). Na żetonie znajdują się także symbole oznaczające z jaką siłą i w jakie kierunki atakuje.

Niektóre jednostki mają zdolności specjalne, np. Sieciarz może zablokować działanie sąsiadującej jednostki, inne mogą atakować dwukrotnie, zaś jeszcze inne mają zamontowany pancerz itp. Symboli jest niewiele, są czytelne i bardzo łatwo się w nich połapać – nie trzeba ich nawet specjalnie znać przed rozgrywką. Przekonaj się sam i rusz do walki z zarazą mutantów i bezwzględnych maszyn!

Gugong

Chiny, rok 1570, państwo pod panowaniem Cesarza Longquinga z dynastii Ming. Władca stara się wyplenić z cesarstwa plagę korupcji, jednak sprytni urzędnicy pracujący za murami Zakazanego Miasta (zwanego teraz Gugong), znaleźli sposób na ominięcie antykorupcyjnych zakazów: symboliczną wymianę prezentów.

Tym razem to Ty przyczynisz się do szerzenia zarazy korupcji! Bowiem gracze wcielają się w głowy potężnych chińskich rodów, starających się wzmocnić swoją pozycję na dworze poprzez łapówki i intrygi.

Podróżuj poprzez Chiny, aby zbierać podatki, pomóż w odbudowie i wzmocnieniu Wielkiego Chińskiego Muru. Skupuj Jadeit, wprowadzaj w życie Dekrety, aby uzyskać przywileje, handluj z portami poza Pekinem za pomocą Wielkiego Kanału oraz, co najważniejsze, staraj się uzyskać audiencję u samego Cesarza Longquinga.

Czy nie zawahasz się przed niczym, aby przechytrzyć swoich rywali? Wkrocz do Gugong i przekonaj się!

Atak zombie

Poznaj Atak zombie – grę planszową, która z pewnością przypadnie do gustu fanom gier z tematyką zombie oraz wielbicielom serialu The Walking Dead!

Miasto zmieniło się w grobowiec. Ci, którzy ocaleli, muszą ukrywać się po strychach, zaułkach, czy piwnicach. Ulicami natomiast wędrują przerażające postaci tych, którzy od dawna powinni już spoczywać sześć stóp pod ziemią.

Miasto zostało opanowane przez hordę krwiożerczych zombie, a pomoc jest daleko. Twoim zadaniem będzie czekać na ratunek. Aby jednak żyć, musisz zdobywać pożywienie i broń. Musisz również umacniać swoje kryjówki i przygotowywać pułapki na tropiące Cię potwory.

To zadanie nie należy do łatwych, jednak jest warte fatygi. Atak zombie jest grą planszową zapewniająca rozrywkę na wiele godzin, podczas których zawodnicy muszą wykazać się sprytem i umiejętnością logicznego myślenia. Dobra zabawa gwarantowana!

The Others: Apokalipsa

Rozszerzenie Apokalipsa pozwala ci zmierzyć się w grze The Others z ostatecznym przeciwnikiem Apokalipsą i jego czterema demonicznymi sługami: Głodem, Zarazą, Wojną i Śmiercią.

Opowieść o Apokalipsie nadaje nowy wymiar rozgrywce, w której Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wieloma potworami. Podczas gry gracz kontrolujący Grzech zyskuje większą kontrolę nad miastem. Od teraz może przejmować dzielnice na potrzeby swoich Akcji Miasta.

Samo miasto poprzez niniejszy dodatek zyskuje również cztery nowe Płytki Miasta i kilka różnych map. Dodatek zawiera też 6 nowych rodzajów kart Ulepszeń, które pomogą Bohaterom w walce z nadchodzącą Apokalipsą. 

Rozszerzenie Apokalipsa oferuje graczom zupełnie nowy tryb rozgrywki tylko dla bardzo odważnych (albo dostatecznie szalonych). Zawiera także wielkie i przerażająco szczegółowe figurki Wojny, Zarazy, Głodu i Śmierci, oraz samą Apokalipsę.

Czy uda Ci się zapobiec Apokalipsie?

Terraformacja Marsa

Ziemia – planeta dotychczas bogata w zasoby, została przeludniona i pozbawiona swoich cennych naturalnych złóż. Aby przetrwać, ludzkość musi szybko podjąć niezwykle trudną decyzję. W poszukiwaniu nowego miejsca zamieszkania, ochotnicy wybierają się na Marsa, aby zasiedlić nowe kolonie i przystosować planetę do odpowiednich warunków życia.

Terraformacja Marsa jest grą planszową, w której od graczy zależą dalsze losy całej cywilizacji. Rząd ziemi postanawia hojnie wynagrodzić każdą organizację, która zaoferuje swoją pomoc w dostosowaniu nowego środowiska do ludzkich potrzeb.

Podczas gry, każdy uczestnik przejmuje kontrolę nad jedną z kilku korporacji, dzięki której będzie prowadzić liczne inwestycje wspierające rozwój Marsa. Wygrywa gracz z najwyższym Współczynnikiem Terraformacji (WT) i jak największą liczbą Punktów Zwycięstwa (PZ). Gra kończy się w momencie, w którym planeta stanie się bogata w tlen, wodę i odpowiednią temperaturę. Jak daleko uda Ci się dojść?

Fallout

Wielka Wojna 2077 roku zakończyła się tak dawno temu, że w twojej pamięci nie pozostał po niej żaden ślad… Jednak rozciągające się przed tobą, wyjałowione ziemie mają wiele do opowiedzenia na jej temat.

Piękne domy zamieszkałe przez idealne rodziny, nienaganne ogródki pielęgnowane mechanicznymi ramionami Panów Niezbędnych, wszystko zmieniło się w puste skorupy. Ludzie tułają się po pustkowiach pośród zmutowanych bestii i oszalałych robotów nie licząc na wiele więcej prócz przetrwania.

Dziś to właśnie ty dołączasz do grona ocalałych. Masz rację, ten świat może być ledwie cieniem samego siebie, lecz na odważnego wędrowca czeka tu jeszcze wiele przygód i tajemnic. A twoja wędrówka dopiero się rozpoczyna!

Fallout to gra planszowa oparta na bestsellerowej serii gier komputerowych o tym samym tytule, wydawanych przez firmę Bethesda. W grze wcielicie się w bohaterów przemierzających radioaktywne pustkowia inspirowane grami Fallout 3, Fallout 4 i zawartością do pobrania dedykowaną tym tytułom. Zdecydujecie, czy postawić na współpracę, czy odkrywać świat po apokalipsie na własną rękę. Bez względu na wasz wybór Fallout zaoferuje swobodę niespotykaną dotąd w grach planszowych. Czy podołasz jednak zadaniu?

 

Pandemia – Na krawędzi

Ratowanie ludzkości przychodzi wam zbyt łatwo? Podgrzejcie atmosferę nowymi postaciami, zdarzeniami i wyzwaniami.

Co zrobicie, gdy jedna z chorób będzie groźniejsza od innych? A co jeśli światem zatrzęsie piąta choroba? A co jeśli, o zgrozo, tę piątą chorobę będzie rozprzestrzeniał tajemniczy Bioterrorysta?

Uważajcie! Świat stanął na krawędzi katastrofy! To rozszerzenie gry Pandemia wprowadza do rozgrywki trzy nowe wyzwania:
Złośliwy szczep – jedna z chorób jest szczególnie śmiertelna.
Mutacja – nagły wybuch piątej choroby.
Bioterrorysta – jeden gracz przeciwko pozostałym.

Pandemia: Stan zagrożenia

W obliczu chorób odpornych na leczenie, zakażeń przenoszących się ze zwierząt na ludzi i niespodziewanych kryzysów, Wasz zespół musi znów ścigać się z czasem, aby uratować ludzkość! Czy zdołacie pokonać superbakterie, niebezpieczeństwa czyhające na prowincji i przeciwności losu z kart nagłych wypadków?

Potrzebujecie chwili oddechu? Ułatwcie sobie wyzwania, wprowadzając kwarantannę. Szereg nowych postaci jeszcze bardziej urozmaici Wam przebieg rozgrywki.

Witajcie w Pandemic: Stan zagrożenia!
Dodatek wprowadza do rozgrywki trzy nowe wyzwania:
Prowincje – rozbudowują grę o dodatkowe plansze i zasady gry.
Nagły wypadek – stawicie czoła pojawiającym się kartom nagłych wypadków.
Superbakteria – mierzycie się z kolejnym, ciężkim przeciwnikiem – piątą chorobą, która wymaga szczepionek.

Jeśli to wszystko powoduje, że jest Wam zbyt trudno wygrać, w tym rozszerzeniu znajdziecie również dodatkowe zasady i elementy gry, umożliwiające wprowadzenie kwarantanny.

To już wszystkie tytuły, które dla Was przygotowaliśmy.
Która propozycja z TOP10: gry o czasach zarazy przypadła Wam najbardziej do gustu?