Top 6 beletrystyki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Top 6 beletrystyki i literatury pięknej to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników książek z tych gatunków. Tym samym, jeśli poszukujecie gorących nowości lub zapowiedzi, trafiliście idealnie. Część prezentowanych dziś tytułów jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Na kilka przyjedzie nam jeszcze chwilę poczekać. W związku z tym to doskonała okazja, by sprawdzić, co nowego pojawi się obiegu i na jakie książki warto zwrócić szczególną uwagę. Nasze dzisiejsze propozycje to nie tylko zagraniczne bestsellery i międzynarodowe hity, to również polskie perełki. Koniecznie zatem sprawdźcie, co przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Top 6 beletrystyki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Przełęcz Diatłowa - kup na TaniaKsiazka.plTop 6 beletrystyki i literatury pięknej – Przełęcz Diatłowa

W styczniu 1959 roku grupa studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej w Swierdłowsku (dzisiejszy Jekaterynburg) pod przywództwem Igora Diatłowa wyruszyła na północny Ural z zamiarem zdobycia szczytów Otorten i Ojka-Czakur. Wieczorem pierwszego lutego uczestnicy wyprawy rozbili obóz na zboczu góry Chołatczachl, aby przeczekać pogarszającą się pogodę. To, co wydarzyło się później, pozostaje zagadką do dziś – wszyscy ponieśli śmierć w tajemniczych okolicznościach. W trakcie prowadzonego śledztwa powstało wiele hipotez dotyczących dramatu, który wydarzył się na Przełęczy Diatłowa.

Kiedy kilkadziesiąt lat później młoda pisarka przypadkowo trafia na informację o tragedii „diatłowców”, jej życie zaczyna się w dziwny sposób splatać z wydarzeniami z 1959 roku. Anna próbuje dociec prawdy.

Książka dostępna od 26 lutego 2020 roku.

Top 6 beletrystyki i literatury pięknej – Motyl i skrzypceTop 6 beletrystyki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Była utalentowaną skrzypaczką. Żyła w Wiedniu – mieście, gdzie muzyka królowała od zawsze i zdawało się, że tak będzie na wieki. Lecz i po Wiedeń i to za przyzwoleniem ogromnej większości Austriaków, sięgnęło w 1938 roku zbrodnicze ramię III Rzeszy. Choć jej własny ojciec, oficer w generalskim mundurze, był zwolennikiem reżimu, Adele von Bron nie porzuciła swoich ideałów. W związku z tym za wszelką cenę starała się ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. I właśnie dlatego z rozkazu własnego ojca trafiła do obozu Auschwitz-Birkenau. Świat skrzypaczki runął, a przerażająca rzeczywistość obozu zagłady stała się jej codziennością.

Książka dostępna od 12 lutego 2020 roku.

Berdo - kup na TaniaKsiazka.plTop 6 beletrystyki i literatury pięknej – Berdo

Radek mieszka z ojcem w dzikich Bieszczadach. Tym samym dorasta wśród surowej przyrody i potrzebuje czułości, której Berdo nawet nie stara się mu dać. Chłopiec w ulubionym szkicowniku rysuje wilki. Gdy pierwszy raz widzi, jak ojciec zabija zwierzę, jego świat rozpada się na kawałki. Czy da się kochać człowieka, którego ręce splamione są krwią? Berdo jest kłusownikiem. Nie miał wyboru. Gdy dostaje zlecenie na dwa wilki, przyjmuje ofertę bez cienia emocji, jak każde inne. Miał ich zresztą wiele. Tym razem jednak nic nie idzie, jak powinno. Ponieważ niebezpieczeństwo wisi w powietrzu, czas ucieka, a decyzje, które Berdo podejmie, rozedrą serce wrażliwego sześciolatka i zmienią życie ojca oraz syna.

Książka dostępna od 26 lutego 2020 roku.

Top 6 beletrystyki i literatury pięknej – UległośćTop 6 beletrystyki - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wydana w dzień zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” książka przedstawia wizję przyszłości inną niż wszystkie. Przed wyborami w 2022 roku życie Franҫoisa wyglądało zupełnie zwyczajnie – jako uznany w gronie specjalistów badacz twórczości Jorisa-Karla Huysmansa wykłada literaturę na Sorbonie. Poza tym życie upływa mu monotonnie na pisaniu kolejnych artykułów, prowadzeniu zajęć i przelotnych romansach. Kiedy wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego, Mohammed Ben Abbes, Franҫois musi nieoczekiwanie przystosować się do nowej, obcej rzeczywistości.

Książka dostępna od 12 lutego 2020 roku.

Bibliotekarka z Auschwitz - kup na TaniaKsiazka.plTop 6 beletrystyki i literatury pięknej – Bibliotekarka z Auschwitz

Bohaterka ma zaledwie czternaście lat, kiedy trafia do Auschwitz-Birkenau. Tam otrzymuje numer 73 305. Przyjechała transportem z getta w Teresinie i wraz z matką i ojcem wylądowała w tak zwanym obozie rodzinnym. To jedyne miejsce w „fabryce śmierci”, gdzie dzieci i ich rodzice mogą mieszkać razem. Jedyne, w którym działa tajna szkoła, z niewidzialnymi tablicami i zeszytami, lekcjami wypowiadanymi szeptem i przerywanymi, niczym dzwonkiem, brutalnymi rewizjami. Są jednak rzeczy prawdziwe – to książki. Osiem rozlatujących się tomów. Każdy na wagę ludzkiego życia. W związku z tym to najmniejsza biblioteka świata. A Dita została ich strażniczką. Tym samym szmugluje je między barakami, co noc znajduje dla nich nowe kryjówki, kładąc na szali własne życie.

Książka dostępna od 26 lutego 2020 roku.

Top 6 beletrystyki i literatury pięknej – Cząstki elementarneCząstki elementarne - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Niepokojąca diagnoza współczesnych postaw ludzkich.

Młody biolog, przesiadujący w nieskończoność nad swoją pracą i jego przyrodni brat, pogrążający się w kryzysie psychicznym, nałogowy konsument pornografii. To oni uosabiają zdaniem autora dwa skrajne sposoby życia we współczesnej cywilizacji. Kiedy obsesje seksualne przywodzą jednego z braci na skraj obłędu, drugi pracuje nad genetycznym modelem nieśmiertelnej i bezpłciowej istoty ludzkiej.

Książka już dostępna.