Trzeci film o Mikołajku

Trzeci film o Mikołajku właśnie staje się rzeczywistością. Informacja ta to przede wszystkim dobra wiadomość dla wszystkich fanów twórczości René Goscinny’ego. Ponieważ to właśnie na podstawie jego powieści powstały ekranizacje. Zarówno książki, jak i ich filmowe odpowiedniki podbiły serca odbiorców na całym świecie. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili kuć żelazo, póki gorące. Jak już wiemy, zdjęcia do trzeciego fabularnego filmu o przygodach Mikołajka właśnie się rozpoczęły. Premiera produkcji przewidywana jest na 6 października 2021 roku. Co więcej wiemy? Koniecznie czytajcie dalej!

Trzeci film o Mikołajku

Fot. Joshua_Willson, źródło: pixabay.com

Trzeci film o Mikołajku – kilka słów o nowym filmie

Tytuł produkcji to Le Trésor du Petit Nicolas, co można przetłumaczyć jako Skarb Mikołajka. Na tę chwilę nie wiemy jednak, które książki będą podstawą do stworzenia produkcji. Co ciekawe, zdjęcia do filmu miały ruszyć już wiosną tego roku. Plany pokrzyżowała jednak epidemia koronawirusa. Obecnie prace nad ekranizacją mają potrwać do listopada i odbywają się w Paryżu.

Wiemy również, że tym razem reżyserią produkcji zajmie się nie Laurent Tirard, który odpowiada za dwie poprzednie części, lecz Julien Rappeneau. Na swoim koncie ma on już kilka znaczących produkcji. Poza tym to nie jedyna wymiana, której mogą spodziewać się widzowie. Ponieważ roszady dotknęły także obsadę filmu. Tym samym w rodziców Mikołajka nie wcielą się już Kad Merad i Valérie Lemercier. Ich miejsce zajmą Jean-Paul Rouve’a i Audrey Lamy. Kto wcieli się w rolę tytułowego Mikołajka? Tego jeszcze nie wiemy, choć jedno jest pewne – zmiany nie ominą także tego bohatera. Ponieważ przerwa między filmami jest na tyle długa, że aktorzy w wieku głównej postaci szybko wyrastają.

Dajcie nam koniecznie znać, czy trzeci film o Mikołajku to produkcja, na którą czekacie z niecierpliwością. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami, które są inspiracją dla filmowych produkcji, odsyłamy tutaj. Warto tutaj wspomnieć, że powieści René Goscinny’ego nieustająco bawią wciąż kolejne pokolenia.  Koniecznie zatem sprawdźcie te pozycje, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością pisarza.