Nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie Nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie

Tak, dobrze przeczytałeś tytuł. Wyraz „adaptacja” celowo został użyty w liczbie mnogiej, ponieważ artykuł ten dotyczy aż dwóch ekranizacji jednocześnie! Jedna z najsłynniejszych powieści literatury światowej autorstwa Aleksandra Dumasa, mistrza literatury spod znaku płaszcza i szpady już niejednokrotnie byłą przenoszona na srebrny ekran. Nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie są na etapie wstępnych prac. Czy doczekamy się podwójnej premiery pod koniec tego roku?

Nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie Książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie

Trzej Muszkieterowie to prawdziwa perła literatury, a zarazem jedna z najlepszych powieści historycznych wszechczasów. Autor doskonale oddał w niej klimat siedemnastowiecznej Francji, prezentując tradycje i zwyczaje panujące na dworze Ludwika XIII oraz mentalność mieszkańców tego niezwykłego kraju położonego nad Sekwaną. Na tym tle obyczajowym i historycznym pisarz wykreował fascynującą opowieść o honorze, odwadze oraz sile przyjaźni. Wiele pokoleń młodych chłopców po lekturze tej książki pragnęło zostać jednym z muszkieterów: Atosem, Portosem, Aramisem lub d’Artagnanem.

Niebywały kunszt literacki oraz ogromna popularność przygód muszkieterów sprawiły, że książka stała się źródłem inspiracji dla wielu twórców filmowych. W sumie do tej pory powstało aż 21 produkcji! Tym razem nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie wyjdą spod rąk Francuzów. Projekt podzielony na dwie części, będzie się składał z realizowanych jednocześnie filmów zatytułowanych: Les Trois Mousquetaires – d’Artagnan oraz Les Trois Mousquetaires – Milady. Wiadomo, że będzie to ekranizacja wysokobudżetowa. I jak piszę „wysokobudżetowa”, to mam na myśli 60 milionów dolarów! Możemy zatem spodziewać się spektakularnego widowiska.

Ostatnia głośna ekranizacja książki Dumasa o przygodach Atosa, Portosa i Aramisa w reżyserii Paula W.S. Andersona ujrzała światło dzienne w 2011 roku i przyciągnęła do kin fanów m.in. Orlando Blooma, Milli Jovovich, Luke’a Evansa, Christopha Waltza czy Madsa Mikkelsena. Kogo tym razem zobaczymy na srebrnym ekranie?

Twórcy

Znana jest już pełna obsada obu filmów. Na liście aktorów zaangażowanych do projektu, znaleźli się:

  • François Civil (Wilcze echa) jako d’Artagnan
  • Vincent Cassel (Głębia strachu) jako Atos
  • Pio Marmaï (Mój problem to ty) jako Portos
  • Romain Duris (Nasze zmagania) jako Aramis
  • Eva Green (Proxima) jako Milady de Winter
  • Vicky Krieps (Dziewczyna w sieci pająka) jako Anna Austriaczka
  • Louis Garrel (Oficer i szpieg) jako Ludwik XIII
  • Oliver Jackson-Cohen (Niewidzialny człowiek) jako Książę Buckingham
  • Lyna Khoudri (Lalka) jako Konstancja Bonacieux

Za reżyserię obu filmów odpowiada Martin Bourboulon, natomiast scenariusz wyszedł spod pióra Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patellière. Ci trzej twórcy znają się doskonale. Mieli już bowiem okazję pracować ze sobą przy komedii pt.  Z tatą czy z mamą.

Zanim pojawią się nowe adaptacje powieści Trzej Muszkieterowie, warto przeczytać książkę, która czeka w tym miejscu. Być może przypomnisz sobie też którąś z ulubionych ekranizacji dzieła Dumasa. Który film lubisz najbardziej?

Powiązany artykuł: