Waleczny i Bezlitosny - nowości z serii Zaginiona Flota Zaginiona flota

Zaginiona Flota jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii z gatunku militarnej space opery. Jack Campbell pokazał, jak w umiejętny sposób połączyć wojskową rzeczywistość z porywającą historią umiejscowioną w rozległym kosmosie. Jego książki stały się przedstawicielami mariażu nauki i fikcji, będącymi niczym yin i yang. Idealne proporcje tego, co fantastyczne oraz tego, co realistyczne, tworzą całkowicie pochłaniającą mieszankę.

Zaginiona flota Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Nowości z serii Zaginiona Flota

Nie dziwi zatem fakt, że seria Zaginiona Flota doczekała się w Polsce aż czterech wydań. Jest to dowód na to, że wciąż istnieje popyt na klasykę militarnego science fiction. Wydawnictwo Fabryka Słów odświeżyło szatę graficzną serii i zaczęło ją wznawiać w lipcu bieżącego roku. Wtedy ukazał się pierwszy tom, Nieulękły. W kolejnych następujących po sobie miesiącach do sprzedaży trafił Nieustraszony oraz Odważny. Wygląda na to, że wydawnictwo wrzuciło piąty bieg i jeszcze w tym roku wprowadziło na półki księgarń pozostałe tomy.

9 i 23 października to daty, kiedy pojawiły się książki Waleczny i Bezlitosny. W tym tempie jeszcze przed świętami doczekamy się ostatniego tomu serii Zaginiona Flota. Miejmy nadzieję, że jest to dobra prognoza, zbliżająca nas do otrzymania polskich wydań The Lost Stars oraz The Genesis Fleet.

Waleczny

Zaginiona flota Waleczny - okładka

Wybudzony po 100-letniej hibernacji legendarny John „Black Jack” Geary, prowadzi flotę Sojuszu, przedzierając się przez światy Syndykatu. Niespodziewany rozkaz zawrócenia do systemu Lakota, z którego cudem uszli z życiem, wprowadza niepokój wśród całej załogi.

W tym samym czasie Geary musi zmierzyć się z jeszcze jednym problemem – utrzymaniem jedności floty. Odkryty niedawno spisek przeciwko niemu teraz zaczyna przybierać na sile. Poczynania oficerów pragnących zmiany na stanowisku dowódcy floty stają się coraz bardziej śmiałe. Czy John Geary wykaże się wystarczającą walecznością, aby wygrać bitwy na dwóch frontach?

Bezlitosny

Zaginiona flota Bezlitosny

Wygląda na to, że wojna Sojuszu z Syndykatem chyli się ku końcowi. Przed Johnem Gearym decydujące bitwy, które przeważą szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Jednak legenda Sojuszu jest coraz bardziej zmęczona nieustanną walką. Black Jack, świadomy ogromnej stawki, musi poskromić swój strach przed możliwością popełnienia błędu. Mimo coraz trudniejszej sytuacji, w jakiej znajduje się jego flota, zmniejszającym się zapasom paliwa, amunicji i żywności, musi udać się do więziennego systemu Herado. Stawką jest bowiem życie dwóch tysięcy obywateli Sojuszu.

Czy mieliście już okazję wejść do uniwersum Zaginionej Floty i poznać historię Johna Gearyego? Książki z serii znajdziecie w tym miejscu

Autor artykułu: Robert Rejmaniak

Połączone artykuły: