Wyniki konkursu Fantastyczne książki do wygrania z Fabryką Słów

Dziękujemy za wszystkie konkursowe odpowiedzi. Z ogromną przyjemnością czytaliśmy Wasze komentarze, przez chwilę sami czując się cząstką fantastycznego świata! Mamy nadzieję,że książkowe nagrody wybrane specjalnie dla Was we współpracy z Fabryką Słów pomogą Wam oderwać się od rzeczywistości i przeżyć niesamowite przygody.

Wyniki konkursu Fantastyczne książki do wygrania z Fabryką Słów

Wyniki konkursu Fantastyczne książki do wygrania z Fabryką Słów – lista zwycięzców

Zakuty w stal Miroslav Žamboch otrzymuje Jola Jola:

Fantastyczny książkowy świat
Znam od bardzo wielu lat.
Na początku czytała mi mama,
Aż w końcu nauczyłam się sama.
Księżniczki, rycerze i wróżki,
Świat, gdzie królowały dobre duszki.
Calineczka, która się bała,
Od ropuchy i kreta uciekała.
To było do fantasy wprowadzenie,
Pierwsze wyobraźni karmienie.
Dziś wampiry królują,
Na krew ludzką polują.
Boją się wielkiej miłości,
Czują poryw namiętności.
Czary i magię odnajduję
i plany na przyszłość snuję.
Książki fantastyczne to narkotyk,
Odprężają niczym kojący dotyk.
Zapominam o problemach codzienności,

Choć wkradnie się trochę zazdrości.
Gdybym mogła tak czarować,
Całe zło świata zlikwidować.
Mogłabym zamieszkać z elfami
I zaprzyjaźnić się ze smokami.
Popadam czasem w stan zagubienia
I moje myśli ogarniają marzenia.
Mieć amulet lub różdżkę magiczną,
A może nadprzyrodzoną siłę fizyczną.
W czasie chciałabym podróżować,
W wybrane miejsce się teleportować.
Baśniowa książka jest bramą
Do świata nieograniczonego ramą.
Tu wszystko jest możliwe,
Nawet bestie są szczęśliwe.
Uciekam w fantastyczny świat,

Bo jest każdej minuty wart.
Czytając, zbieram ogromne siły.
Te książki będą mnie zawsze poiły
Marzeniami, wyobraźnią, odpornością,
Bo życie wielką jest trudnością.
Potrzebuję lekarstwa dobrego,
Więc uciekam do świata tego.

Nadzór Charlie Fletcher otrzymuje Akmation:

Książki są elementem tego świata. Są jak odbicie lustrzane. Różnica jest taka, że po tamtej stronie nie ma czegoś takiego jak ograniczenia, czy bariery. Nic nie blokuje naszych możliwości. Jest to świat namalowany nie tylko atramentem, ale również uczuciami, kreatywnością i wolnością. Pozwala opuścić nam ten szary i smutny świat. Wejść do tej niesamowitej krainy. Zostać bohaterem własnej, cudownej i niepowtarzalnej przygody. Gdy stajemy się tą lepszą częścią siebie po drugiej stronie tafli, to nie musimy się martwić problemami tej drugiej wyblakłej połówki naszej martwej duszy. Czytamy bo to kochamy i nikt nie może nam odebrać tej jedynej przyjemności z życia, bo bez tego po prostu nas nie ma

Virion. Tom 1. Wyrocznia Andrzej Ziemiański  otrzymuje Monika Gonczar:

W fantastycznym świecie książek czeka na nas moc magii, której chętnie się poddajemy i dzięki której uciekamy do niesamowitych krain i fascynujących opowieści, nie do końca prawdziwych i równie mocno niewiarygodnych. Są jak rwąca rzeka, niosą nas przez wir przygody, pozwalają poznać cudaczne postacie, niezbadane tajemnice i mroczne cienie. Ten świat książek pochłania nas niczym kosmos, pozwalając zapomnieć o realnym świecie. Wszak fantastycznie jest móc choć na chwilę być częścią powieści, nawet jeśli tylko jej czytelnikiem 🙂

Sługa Korony Brian McClellan otrzymuje Patrycja Filipowicz:

Książka to fantastyczne urządzenie: taki mały prostokąt, który jest jednocześnie bramą do niezliczonych fantastycznych światów.Można by pewnie było odwiedzić wszystkie kraje świata, lecz na pewno nie można odwiedzić wszystkich książkowych światów- zawsze będą kolejne. To bogactwo, za którym można bezustannie gonić, a którego się nie osiągnie. Można przeczytać jedną książkę w kilka godzin, a przeczyć całe lata (ponadto książka zostanie z nami przez lata jeśli nie na zawsze). Czy to nie jest niesamowite? Mnie zawsze taka magia książki fascynowała i przyciągała jak magnes. Za pomocą takiej bramy zwiedziłam już tyle wszechświatów i zawsze będą kolejne do odkrycia! Narnia, Śródziemie, Hogwart, Panem…Przeżyte przygody, napotkane postacie, wypowiedziane słowa- zostają w nas na zawsze i (przynajmniej ja tak mam) myślę o nich ciepło, nierzadko wracam i cieszę się, że zostały częścią mojego życia. Dlaczego? Bo po prostu przeżyłam interesujące przygody, które nigdy nie były by możliwe w realnym świecie- dlatego to takie pociągające.To właśnie sprawia, że wracamy i chcemy więcej.

Wszystkich zwycięzców prosimy o wysłanie na adres: redakcja@coprzeczytac.pl danych do wysyłki nagrody. (Adres powinien znajdować się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej).

Gratulujemy!