Tom 2 serii Żniwa śmierci to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników literatury fantasy oraz twórczości Neala Shustermana. Amerykański pisarz podbił serca Czytelników na całym świecie książkami zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Jego najnowszy projekt można zaliczyć do kategorii Young adults, jednak absolutnie każdy znajdzie w tej historii coś dla siebie. Największą sławę i miano bestsellerowego twórcy przyniosła mu powieść Podzieleni. Teraz autor po raz kolejny zaskakuje swoich fanów i po raz kolejny szturmem podbija szczyty bestsellerowych list. Wszystko za sprawą serii Żniwa śmierci, którą rozpoczyna książka pt. Kosiarze. Jej kontynuacja Kosodom na polskim rynku pojawi się już 10 maja 2018 roku. Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji usłyszeć o tym twórcy, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości. Koniecznie sprawdźcie sami, co takiego mają w sobie książki Shustermana, że kochają je Czytelnicy na całym świecie.

Tom 2 serii Żniwa śmierciKosodom

Główni bohaterowie, Citra i Rowan, stoją po dwóch stronach barykady. Nie potrafią dojść do porozumienia, co do moralności Kosodomu.

Rowan postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i poddaje go próbie ognia. Tuż po Zimowym Konklawe porzuca organizację i zwraca się przeciw zepsutym kosiarzom. Nie tylko tych w Midmeryce, ale na całym kontynencie. Przypada mu niewdzięczna rola mrocznego bohatera. Staje się Kosiarzem Lucyferem, który okrutnych sędziów karze ogniem.

Citra jest natomiast nowicjuszką, znajdującą się pod czujnym okiem sędzi Curie. Dziewczyna również dostrzega zepsucie, jednak pragnie z nim walczyć od środka. Niestety jej próby są skutecznie udaremniane na każdym kroku. Szybko też okazuje się, że kosiarze „nowego porządku” zagrażają bohaterce.

Citra i Rowan uświadamiają sobie wkrótce, że nie są stanie odnieść zwycięstwa w pojedynkę. Nawet z pomocą sędzi Curie i sędziego Faradaya. Rowan podejmuje ogromne ryzyko i postanawia „uśmiercić się”, by porozmawiać z Thunderheadem. Jedynym bytem na tyle mądrym, by rozwiązać dramatyczne problemy dręczące ten z pozoru perfekcyjny świat. Czy będzie on jednak w stanie im pomóc, czy stanie się jedynie świadkiem upadku?

Tom 2 serii pt. Żniwa śmierci pt. Kosodom znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!