Kierunek świat - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Weźcie książkę w dłonie i obierzcie kierunek świat! Dzięki prezentowanym dziś reportażom, przewodnikom i literaturze turystycznej zwiedzicie najodleglejsze zakątki ziemi. I to bez opuszczania przytulnych czterech kątów waszego domu. W związku z tym to doskonała okazja, by w te wakacje, choć trochę dać porwać się przygodzie. Z oczywistych przyczyn, związanych z koronawirusem, podróżowanie w tym roku jest znacznie utrudnione. Rezygnujemy też z dalekich wypraw w obawie o zdrowie nasze i naszych bliskich. To jednak wcale nie oznacza, że nie macie szansy wyruszyć na niezwykłą i fascynującą przygodę. Nasze dzisiejsze, książkowe propozycje, zabiorą was w daleką podróż po niezwykłych miejscach. Koniecznie to sprawdźcie!

Kierunek świat - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

fot. pixabay.com/ TheAndrasBarta

Sobremesa - kup na TaniaKsiazka.plKierunek świat – Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii

Autor w tej książce zderza z rzeczywistością wszystkie mity pogłoski, krążące o Hiszpanach. Wyjaśnia, czemu tak często śmieją się z siebie samych i jak radzą sobie z historycznymi podziałami. Poza tym opowiada też o bogatej historii hiszpańskiego feminizmu oraz przygląda się z bliska kwestiom masowej turystyki.

Kierunek świat – Pod słońcem ItaliiPod słońcem Italii - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autorki w swojej książce zabierają czytelników w mało znane miejsca Włoch, jednak z pewnością równie warte zobaczenia, ja główne atrakcje turystyczne. Przemierzyły wszystkie 20 włoskich regionów, by dotrzeć do tej prawdziwej Italii. W związku z tym nie zabraknie tu relacji z najciekawszych miasteczek, najlepszych lokali, targowisk, sklepów, winnic, kościołów, galerii, muzeów i plaż. Ich odkrycia zilustrowały ponad 370 urzekającymi fotografiami.

Wenecja - zobacz na TaniaKsiazka.plKierunek świat – Wenecja. Miasto, któremu się powodzi

Autorka książki jest jednocześnie przewodniczką po Wenecji. W związku z tym czytelnicy otrzymują fascynujący reportaż, który czyta się niczym powieść. Wenecja to miejsce ukochane przez wielkich tego świata: malarzy, muzyków, pisarzy. Miasto, które oszałamia bogactwem estetycznym i wywołuje objawy somatyczne zwane syndromem weneckim. Dzięki tej książce spojrzycie na to popularne, turystyczne miasto z nieco innej perspektywy.

Kierunek świat – KanadianaKierunek świat - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do Kanady? Autorka przybliża czytelnikom surowy kanadyjski klimat, ludzi i ich kulturę. Spędziła tam ponad dziewięć lat, choć wyjechała tylko na rok. Teraz doskonale zna zwyczaje i tradycje, mieszkających tam ludzi. Jeśli jesteście ciekawi, czy kanadyjskie zimy, pokazywane w filmach jako biały koniec świata, są rzeczywiście tak straszne? A także, jak odnaleźć się w regionie nieposkromionej i dzikiej natury, ta pozycja jest właśnie dla was.

Kierunek świat - sprawdź na TaniaKsiazka.plKierunek świat – Pociąg do Tybetu

Autorka prezentuje czytelnikom niezwykłą wyprawę do Tybetu, która wiązała się z jazdą koleją transsyberyjską, transmongolską i na końcu tybetańską. A to wszystko, by dotrzeć w końcu do Lhasy. W związku z tym w swojej podróży zahaczyła o mroźną Syberię i zielone stepy Mongolii czy Chiny, w których tłok przewyższa jej najśmielsze oczekiwania. Dzięki temu czytelnicy dostają niezwykłą opowieść o odległych i nieprzystępnych krainach.

Kierunek świat –Gozo. Radosna siostra MaltyGozo - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Autor książki od ponad trzech lat jest mieszkańcem wyspy Gozo. W związku z tym zbacza z głównych szlaków turystycznych i prezentuje odbiorcom mikroklimat tego miejsca, tak różny od znanego nam z przewodników turystycznych. Poza tym poznacie tu prawdziwych mieszkańców, dowiecie się, jakie miejsca odwiedzić, jakich win spróbować i jakie potrawy są najbardziej specyficzne dla regionu. Przeczytacie też sporo ciekawostek o historii Malty, od jej powstania, aż do współczesności.