Ciekawostki o książkach

„Wichry Zimy” już niedługo w sprzedaży?

George_R.R._Martin_at_ArchipelaconWichry Zimy to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści autorstwa George’a R.R. Martina. Fani autora posiadają niezwykle duże zasoby cierpliwości, o czym świadczy kilkuletni brak szóstego tomu Pieśni Lodu i Ognia. Mimo tego czytelnicy wciąż czekają i kiedy tylko książka pojawi się na rynku, z pewnością rozejdzie się jak świeże bułeczki.

Wichry Zimy po raz kolejny sprawiły, że cały Internet obiegła informacja dotycząca zbliżającego się terminu premiery powieści. Mianowicie chodzi o to, że jeden z bardziej spostrzegawczych fanów zauważył, iż wydawnictwo Penguin Random House zarejestrowało numer ISBN dla Winds of Winter (Wichry Zimy). Jeszcze ciekawszy może okazać się fakt, że podobne działanie podjęła kantyna wydawnicza HarperCollins.

Wichry Zimy trafią do sprzedaży?

Oczywiście to, że Wichry Zimy uzyskały numer identyfikacyjny nie musi oznaczać, że książka ukaże się w najbliższym czasie. Ale można traktować to jako malutki krok w kierunku tak długo wyczekiwanej premiery. Bo najwidoczniej coś musiało skłonić wydawcę do tego, by to właśnie teraz nadać numer owej książce. Być może Wichry Zimy są już na etapie redakcyjnym, dlatego też zdecydowano się już na nadanie numeru identyfikacyjnego?

Warto wspomnieć, że powieść miała ukazać się już w tamtym roku, ponieważ G.R.R. Martin chciał zdążyć przed emisją szóstego sezonu Gry o Tron. Chociaż autor nie dotrzymał terminu, był dość blisko ukończenia książki. Można więc domniemywać, że skoro już rok temu powieść była prawie skończona to może uda się ją opublikować przed kolejnym sezonem serialu.

Jakikolwiek był powód nadania numeru ISBN Wichrom Zimy, fani nadal muszą uzbroić się w cierpliwość, choć trudno nie ekscytować się choćby najmniejszym krokiem podjętym w kierunku publikacji szóstego tomu z serii Pieśń Lodu i Ognia.