Wiecznie głodny? David Ludwig

Książka pt. Wiecznie głodny? trafiła w moje ręce nie przez przypadek. Jako osoba aktywna fizycznie, dbająca na co dzień o to, co ląduje na moim talerzu, musiałam zmierzyć się z tym tytułem. Nie jestem zwolenniczką drastycznych diet. Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że nadprogramowe kilogramy odkładane przez lata, nie znikną nagle w magiczny sposób, w ciągu 24 godzin. Pomyślałam więc sobie „Hmm… cóż ten dr David Ludwig ma ciekawego do powiedzenia na ten temat?”.

Wiecznie głodny?

Źródło: Wikimedia.org

Przyznam się Wam szczerze, że raz jeden byłam na jednej z diet, wspominanych przez autora i wcale nie wyszło mi to na zdrowie. Dlatego sięgając po książkę Wiecznie głodny? miałam z tyłu głowy cichą nadzieję. Nadzieję na to, że oto w końcu na rynku pojawiła się książka, która uchroni wszystkich chcących schudnąć przed katastrofalnymi w skutkach dietami. Co z tego wyszło?

Wiecznie głodny? – głos rozsądku wśród mody na diety cud

Chyba od tego należy zacząć. Książka ta to bez wątpienia głos rozsądku wśród tysięcy różnorakich diet, jakie obecnie oferuje nam literatura fachowa oraz przestrzeń internetowa. Doktor medycyny, David Ludwig, jasno i stanowczo mówi o tym, że dotychczasowe, znane metody odchudzania walczyły jedynie z objawami. Sposób zaproponowany przez niego pomaga leczyć prawdziwe przyczyny otyłości. Co więcej, ten znakomity profesor żywienia przeanalizował najbardziej popularne diety i pozbawiając je szkodliwych elementów, wybrał z nich wszystko to, co najlepsze.

Brzmi jak obietnica kolejnej, cudownej metody? Nic bardziej mylnego! Tym razem autor każe pożegnać się z liczeniem kalorii raz na zawsze. Za cel obiera on sobie tkankę tłuszczową, a nie obserwację Waszych talerzy i jego składu. Dacie wiarę, że tłuszcz, którego za wszelką cenę chcą pozbyć się niektóre osoby, może pomóc im osiągnąć cel? To, co przekonuje mnie do tej książki, to garść solidnych faktów i badań naukowych. Metoda proponowana przez doktora Ludwiga została przetestowana. Jest więc sprawdzona i nie obiecuje cudów na podstawie teoretycznych dywagacji. Warto tutaj wspomnieć, że w programie pilotażowym brało udział aż 237 osób, z których każda może osobiście potwierdzić skuteczność metody.

Wiecznie głodny? – propozycja Davida Ludwiga

Co ciekawego jest w samej książce? Czym przykuwa uwagę i co sprawia, że warto po nią sięgnąć? Między sprawdzonymi i skutecznymi metodami działania Czytelnik znajdzie wtrącenia krótkich historii. To opowieści osób, które brały udział w programie pilotażowym i zgubiły nadprogramowe kilogramy. Dzięki temu odbiorca może nieco identyfikować się z danym bohaterem. Ponadto to również pewna forma motywacji, pokazująca, że nie jest się samym na świecie z podobnymi problemami. Każdy kiedyś zaczynał, każdy miał konkretny problem i musiał przejść pewną drogę, by osiągnąć sukces. Cytowane opowieści dodają siły i wiary, że zmiany są możliwe i nie wymagają katorżniczych treningów oraz głodówek.

Książka to również bogaty zbiór cennych wskazówek i rad dla osób, które nie zawsze mają czas przygotowywać posiłki w domu. Autor demonstruje specjalne ściągawki, podpowiadające, co zamawiać na wynos lub jakie konkretnie dania zamawiać w najróżniejszych restauracjach (śródziemnomorskiej, greckiej, w barze szybkiej obsługi, włoskiej, w restauracji meksykańskiej czy barze sałatkowym).

Jeśli brak wam kreatywności i zawsze mieliście problem z tym, by stworzyć odpowiednio wartościowy posiłek, tutaj autor również przychodzi z pomocą. Podsuwa Wam pod nos gotowe jadłospisy na każdy dzień tygodnia. Skonstruowane oczywiście tak, by skutecznie przeprogramować komórki tłuszczowe. Dzięki temu będą one uwalniały zgromadzone kalorie, a to z kolei sprawi, że skumulowane kalorie trafią z powrotem do organizmu. Wtedy też metabolizm automatycznie zacznie przestawiać się na tryb utraty wagi. Czy można chcieć czegoś więcej?

Wiecznie głodny?wnioski końcowe

Jeśli próbowaliście już wszystkich diet i żadna nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, sięgnijcie po tę książkę. To nie klasyczny poradnik rzucający przepisami i pustymi obietnicami. Sposób jej narracji da Wam poczucie ogromnego wsparcia, doda siły i wiary w to, że osiągniecie swój cel. To prawdziwe historie ludzi i sprawdzone metody, po które warto sięgnąć.

Książkę Wiecznie głodny? Davida Ludwiga znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!

Ocena Pauliny
 • 9/10
  Ogólna ocena książki - 9/10
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 9/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9/10
9/10

Fragment recenzji

Między sprawdzonymi i skutecznymi metodami działania Czytelnik znajdzie wtrącenia krótkich historii. To opowieści osób, które brały udział w programie pilotażowym i zgubiły nadprogramowe kilogramy. Dzięki temu odbiorca może nieco identyfikować się z danym bohaterem. Ponadto to również pewna forma motywacji, pokazująca, że nie jest się samym na świecie z podobnymi problemami. Każdy kiedyś zaczynał, każdy miał konkretny problem i musiał przejść pewną drogę, by osiągnąć sukces. Cytowane opowieści dodają siły i wiary, że zmiany są możliwe i nie wymagają katorżniczych treningów oraz głodówek.