Wiesław MyśliwskiWiesław Myśliwski to polski pisarz, który na koncie ma już mnóstwo znaczących nagród. Tym razem do kolekcji ważnych wyróżnień może dołączyć obecność własnego cytatu, wyrytego w Alei Pisarzy przy Galerii Książki w Oświęcimiu. Będzie to fragment tekstu, który pisarz wybrał osobiście.

Wiesław Myśliwski po raz kolejny udowadnia swój talent

„Ceną słów jest nasz los” – taki oto cytat pojawi się na specjalnie przeznaczonej do tego tablicy. Pochodzi on z książki Myśliwskiego pt. Widnokrąg. O tym, kto będzie miał taki zaszczyt, aby cytat z jego dzieła pojawił się w owym miejscu decyduje specjalnie powołane jury. A jest to grono bardzo zacne, w skład którego wchodzą: prof. Joanna Papuzińska z Uniwersytetu Warszawskiego – poetka, prozaik, krytyk literacki i badacz literatury dziecięcej, Michał Rusinek – były sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz prof. Krzysztof Zajas z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tablica zostanie odsłonięta 29 listopada 2016 roku. Tym samym Myśliwski dołączy do zacnego grona mistrzów pióra, którzy zostali uhonorowani przez oświęcimską bibliotekę miejską zwaną Galerią Książki. Są to, m. in.: Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Marcin Świetlicki, Marek Bieńczyk czy Wanda Chotomska. Twórcy tego wyróżnienia inspirowali się słynną, hollywoodzką aleją gwiazd, gdzie upamiętniane są nazwiska znanych sportowców, aktorów oraz muzyków. Uznali oni, że sztuka słowa jest równie ważna i niesie za sobą niezwykłą, kulturową misję, i zasługuje na odpowiednie uznanie. Trzeba przyznać, że to szczytna idea, która doskonale spełnia swoje przeznaczenie.

Wszystkim zainteresowanym polecamy książki Wiesława Myśliwskiego, które naprawdę warto znać.

Widnokrąg znajdziecie tutaj.

Traktat o łuskaniu fasoli znajdziecie tutaj.