Ciekawostki o książkach

Festiwal Stolica Języka Polskiego – druga edycja już niedługo!

zaslepka1W Szczebrzeszynie już drugi raz odbędzie się Festiwal Stolica Języka Polskiego. Przez 7 dni zjawi się tam ponad 10 tysięcy widzów. Zaplanowano również 30 różnych wydarzeń, w których udział weźmie aż 50 twórców. W tym pięknym miasteczku spotkać będzie można, między innymi: Wiesława Myśliwskiego, Olgę Tokarczuk, Szczepana Twardocha i Mariusza Szczygieła. Dodatkową atrakcją będzie obecność Zbigniewa Wodeckiego, który wystąpi na scenie muzycznej wraz z zespołem Mitch&Mitch.

Festiwal Stolica Języka Polskiego to wydarzenie zaliczane do tych kulturowo wysokich, które jak do tej pory kojarzyły się wyłącznie z wielkimi miastami. Impreza organizowana już po raz drugi, ściąga ludzi z całego kraju i staje się na te kilka dni jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalno-literackich w Polsce. Wśród atrakcji, jakie czekają na uczestników festiwalu, są spotkania autorskie, koncerty, obcowanie z najlepszymi rodzimymi i ukraińskimi pisarzami, warsztaty i dyskusje na temat szeroko pojętej kultury i jej wpływu na naszą rzeczywistość.

Patronem tegorocznej edycji festiwalu jest Bolesław Leśmian. Z tej okazji, 6 sierpnia na scenie, własną interpretację wiersza W malinowym chruśniaku, przedstawi muzyk i poeta Adam Strug oraz aktorzy: Zofia Kucówna, Jerzy Trela i Antoni Pawlicki.

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie zacznie się 31.07 a swój finał będzie miał 7.08. Za jego organizację odpowiada Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń oraz spółka non-profit Szczebrzeszyn Akademia, która została specjalnie powołana na potrzebę rozwijania organizacji festiwalu. Inicjatorem i producentem festiwalu jest Piotr Duda, natomiast dyrektorem Rady Festiwalu jest Tomasz Pańczyk.