Ciekawostki o książkach

Rowling zaprezentowała szczegółowy opis szkoły magii – Ilvermorny

9781408803011Fani Harry’go Pottera nie mają powodów by narzekać. Seria o słynnym czarodzieju zgromadziła wokół siebie miliony czytelników na całym świecie i z pewnością jeszcze przez długi czas będzie pozyskiwała sobie nowych zwolenników. Zwłaszcza, że już w tym roku na kinowe ekrany ma trafić film, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Chcąc sprostać oczekiwaniom fanów, J. K. Rowling zamieściła na swojej stronie Pottermore szczegółowy opis szkoły magii i czarodziejstwa, która znajduje się w Ameryce Północnej, Ilvermorny.

Czytelnicy mieli już okazję zetknąć się z niewielkimi wzmiankami na temat owej szkoły, m. in. w książce Harry Potter i Czara Ognia, jak również na wcześniej wspomnianej już stronie autorki. Tym razem jednak Rowling dodała obszerny opis, który przedstawia wiele ciekawych szczegółów i rozwija najważniejsze zagadnienia, takie jak: historia, domy oraz słynni uczniowie. Nie do końca jeszcze wiadomo, jak ważną rolę odegra nowa szkoła magii, przedstawiona w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Można jednak spodziewać się, że będzie ona znacząca, skoro autorka postanowiła opublikować tak obszerny tekst, wyjaśniający najważniejsze zagadnienia związane z nowym miejscem.

Koncepcja Ilvermorny podobna jest do szkoły magii i czarodziejstwa – Hogwartu, jaką znają już czytelnicy Harrego Pottera. Znajdują się tam cztery domy: Horned Serpent, Pukwudgie, Gromoptak oraz Wampus. Szkołę założyła Isolt Sayre w XVII wieku. Jest ona uciekinierką z Wielkiej Brytanii, która szukała schronienia przed okrutną ciotką – morderczynią jej rodziców. Początkowo niewielka, domowa placówka, gdzie Isolt szkoliła swoją córkę, przerodziła się w potężną szkołę magii i czarodziejstwa.

Przypominamy, że film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w kinach ukaże się w listopadzie 2016 roku.