Ekranizacje i adaptacjeFantastykaFantasy

„Wolni Ciut Ludzie” Terry’ego Pratchetta na ekranach kin!

9788378396710Książka The Wee Free Men (w Polsce znana jako Wolni Ciut Ludzie) Terry’ego Pratchetta doczeka się filmu, stworzonego na jej podstawie. Taką informację 19 lipca podało Jim Henson Company. Dzieło Pratchetta Wolni Ciut Ludzie jest częścią znanej serii, stworzonej przez autora, pt. Świat Dysku.

Firma Jim Henson Company jest znana jako rodzinna firma, której sławę na całym świecie przyniosło zupełnie nowe podejście do kukiełek i animacji cyfrowej. To oni stoją za sukcesem Muppetów, Sid the Science Kid oraz Dinosaur Train.

Za scenariusz produkcji odpowiadać będzie Rhianna Pratchett – córka oraz spadkobierczyni Terry’ego Pratchetta. Została ona doceniona niejednokrotnie jako scenarzystka gier wideo, komiksów, filmów oraz seriali. Na swoim koncie ma ona uczestnictwo w projektach związanych z rebootem Tomb Raidera z roku 2013, Heavenly Sword oraz Rise of Tomb Raider. Rhianna będzie również producentem wykonawczym wraz z: Brianem Hensonem, Vincem Raisa, Robem Wilkinsem oraz Rodem Brownem.

Książka Wolni Ciut Ludzie jest pierwszą częścią z serii Świat Dysku, która opowiada o młodej wiedźmie Tiffany Obolałej. Gdy okazuje się, że realnemu światu zagraża ogromne niebezpieczeństwo, Tiffany zmuszona jest bronić swojego domu. Problem w tym, że jej jedynym uzbrojeniem jest… patelnia. Na szczęście z pomocą przychodzą jej Nac Mac Feegle – piętnastocentymetrowe, niebieskie człowieczki, które do obrony używają mieczów. Tiffany i jej mali pomocnicy muszą razem stawić czoła nie tylko potworom z koszmarów, ale przede wszystkim, zmuszeni są walczyć z ich przywódcą i najpotężniejszym wrogiem – Królową.

Informacja o filmowej adaptacji powieści Wolni Ciut Ludzie Terry’ego Pratchetta z pewnością jest dobrą wiadomością dla wszystkich fanów autora. My również czekamy z niecierpliwością na efekty.