Wrześniowe zapowiedzi sci-fi 2021

Wraz z nadejściem jesieni pora na kolejną dawkę fantastycznych przygód z futurystycznymi światmi w tle. Przed Wami wrześniowe zapowiedzi sci-fi 2021!

Wrześniowe zapowiedzi sci-fi 2021

Książkę Ziemia trwa znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Ziemia trwa

Nasze wrześniowe zestawienie otwiera klasyczna powieść nurtu postapokaliptycznego w science fiction. Kiedy na Ziemi wybucha pandemia o bezprecedensowej sile, dochodzi do niemal całkowitej zagłady ludzkości. W rezultacie, gdy cała maszyneria cywilizacji powoli i nieuchronnie zawodzi, nieliczni ocalali walczą, by nie stoczyć w otchłań barbarzyństwa i nie zginąć.

Poznajcie ocalałych: Isherwooda Ishu Williamsa, intelektualistę i samotnika oraz Em: mądrą i odważną kobietę, która przywraca oszołomionemu Ishowi chęć życia i daje mu nadzieję. Razem stawiają czoło niewyobrażalnym wyzwaniom i rzucają ziarno nowego początku.

PREMIERA: 1 września

Książki Fundacja szukajcie na TaniaKsiazka.pl

Fundacja

Kolejną propozycją na jesienne wieczory jest powieść, na podstawie której powstał wysokobudżetowy serial Apple TV+. Czym jest Fundacja? To ostoja ludzkiej wiedzy, w której pokładane są wielkie nadzieje. Niemniej Terminus, gdzie znajduje się jej siedziba, jest on osamotniony i pozbawiony bogactw naturalnych.

Jednak ratunkiem dla świata okazać się mogą ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy – monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję

PREMIERA: 7 września

Książki Gamedec szukajcie na TaniaKsiazka.pl

Gamedec. Granica rzeczywistości

Gamedec, tj. Game Detective jest zawodem popularnym pod koniec XXII wieku. I choć mówi się, że to profesja bez perspektyw, znajdują się tacy, którzy mimo czarnego PRu wybierają właśnie ją zamiast egzystencji w świecie realnym. Torkil Aymore jest właśnie jednym z nich.

Torkil to filozof-amator, niebieski ptak, nieumiejący nie kochać. Rozumie, że jego największą bronią nie jest plasmagun schowany w szafce… Ale jego własny mózg.

PREMIERA: 7 września

Wrześniowe zapowiedzi sci-fi 2021: Bóg Maszyna dostaniesz na TaniaKsiazka.pl

Bóg Maszyna

W królestwie Antianu położonym na nieskończonym oceanie istnieje siła zwana Wolą, z której mogą korzystać wyłącznie bogowie. Życie mieszkańców królestwa podporządkowane jest surowym prawom. Tagard Logor Szalan, młody szlachcic zamiłowany w maszynach, pragnie rewolucyjnych zmian.

W trakcie eksperymentów dokonuje niesamowitego odkrycia, które może zmienić bieg historii: uczy się, jak zasilać maszyny Wolą. W świecie ścierających się ze sobą sił, zakazanych sztuk oraz wielkiej polityki młody wynalazca stara się zaprowadzić mechaniczny ład. Tak rodzi się Bóg Maszyna…

PREMIERA: 9 września

Książka Płomień dostępna jest na TaniaKsiazka.pl

Płomień

Naukowcy szykują się do największej z dotychczasowych misji ludzkości. W kosmosie całkiem blisko jak na jego skalę odkryto nadającą się do zamieszkania Drugą Ziemię. Co może zjednoczyć podzieloną ludzkość? Rozwiązaniem wydaje się nowy prometejski mit: ogólnoświatowy projekt wyprawy międzygwiezdnej do zbadania pokrytego lodem globu.

Za przygotowania Płomienia do startu odpowiada charyzmatyczny astrofizyk i inżynier technologii kosmicznych. Pozyskuje do projektu uzdolnioną psycholożkę moralności, która będzie odpowiadać za etyczne aspekty przedsięwzięcia. Dokąd zaprowadzi parę naukowców ich romans bez śladu cyfrowego? Czy mapowanie mózgu pilotów uczestniczących w misji okaże się sukcesem i przed jakimi dylematami z tym związanymi stanie ludzkość?

PREMIERA: 13 września

Książki Do Gwiazd szukajcie na TaniaKsiazka.pl

Do Gwiazd

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.

Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca, zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.

Ludzie jednak nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec. Mimo to postanowiła ona latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia…

PREMIERA: 14 września

Wrześniowe zapowiedzi sci-fi 2021: Tytuł Osa znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Osa

Od blisko roku Terra prowadzi wojnę z Imperium Syrijskim. Przeciwnik dysponuje lepszym sprzętem i większą liczbą żołnierzy, więc Terranie postanawiają się uciec do szpiegostwa i sabotażu. Osa latająca w aucie może do tego stopnia rozproszyć kierowcę, że ten spowoduje wypadek. Należy więc tylko zastosować tę samą taktykę na większą skalę.

Jeden naprawdę sprawny agent działający wśrod Syrijczyków może dokonać prawdziwego spustoszenia, wywołać chaos, osłabić morale, zdezorganizować działalność wroga. Tak więc znakomicie wyszkolony James Mowry ląduje na Jaimecu, dziewięćdziesiątej czwartej planecie Imperium, zamieszkanej przez osiemdziesiąt milionów Syrijczyków. Jego zadanie jest proste: stać się osą.

PREMIERA: 15 września

Książki Awangarda. Narodziny Floty. Tom 1 szukaj na stronie księgarni TaniaKsiazka.pl

Awangarda. Narodziny Floty. Tom 1

Ziemia przestała być centrum wszechświata. Po wynalezieniu napędu skokowego, pozwalającego podróżować w kosmosie z prędkością nadświetlną, ludzkość zakłada kolejne kolonie. Jednak ogromne odległości pomiędzy nowo zasiedlonymi układami oznaczają, że stary porządek i prawo międzygwiezdne, nadzorowane przez Ziemię, przestają istnieć.

W obliczu kolejnych ataków i coraz większych strat zadawanych przez piratów jedyną nadzieją na odzyskanie pokoju jest Carmen Ochoa, Czerwoniec, z pogrążonego w anarchii Marsa oraz Lochan Nakamura, przegrany polityk. Ta dwójka ma jednak plan.

Chcą położyć podwaliny pod wspólną obronę, co pewnego dnia może przekształcić się w sojusz. Jeśli jednak ich wysiłki spełzną na niczym, rosnąca w siłę potęga agresorów może zmienić te odległe rejony kosmosu, będące ostoją wolności, w pola bitew pierwszych gwiezdnych imperiów.

PREMIERA: 17 września 2021

Kłopoty na Paradise znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Kłopoty na Paradise. Expeditionary Force. Tom 3,5

Po rozprawieniu się z kristańską grupą bojową załoga pirackiego okrętu Sił Ekspedycyjnych ONZ, znanego jako Latający Holender, odlatuje, licząc na luksusowy wakacyjny rejs. Jednak nic z tego!

Żołnierze SEONZ pozostają na planecie wciąż targanej konfliktami – nie tylko między obcymi, ale i między wojującymi frakcjami Ziemian. Zaś major Emily Perkins i jej ludzie robią, co mogą, by opanować napiętą sytuację. A to dopiero początek kłopotów na Paradise

PREMIERA: 23 września 2021

Książki Wyspa Sachalin szukaj na TaniaKsiazka.pl

Wyspa Sachalin

Gdy światowe mocarstwa pogrążyły się w najbardziej wyniszczającym konflikcie wszechczasów, cywilizacja praktycznie przestała istnieć. Z dawnych stolic pozostały wypalone bombami pustkowia. Tam, gdzie promieniowanie nie zabija na miejscu, panoszy się zaraza, której nie sposób powstrzymać.

Kanibalizm, przemoc i wszechogarniające szaleństwo. Jednak co się wydarzy, jeśli podczas wyprawy coś pójdzie nie tak?

PREMIERA: 29 września 2021

Wszystkie powyższe wrześniowe zapowiedzi sci-fi na jesień 2021 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl 🙂

Wrześniowe zapowiedzi sci-fi 2021 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl